Indoneesiast leitud hiidherilasel on võimsad lõuad

 (22)
Indoneesiast leitud hiidherilasel on võimsad lõuad
AP/Scanpix

Indoneesia Sulawesi saarelt leiti uus herilaseliik. Tõsi küll, üks liigi esindajatest oli juba 1930ndail samas kinni püütud ja Berliini loodusmuusemis asuvasse putukakogusee hoiule sattunud. Seni lähemalt kirjeldamata liik paistab silma hiiglasliku suuruse ja sirbikujuliste lõugadega.

Pigimusta herilase Megalara garuda isased isendid on veidi üle 6 cm pikad. Liik kuulub kaevurherilaste perekonda. Kaevurherilaste naissoost isendid otsivad oma järglastele söögiks teisi putukaid. Saak halvatakse nõelates, vahendab ERR Teadus.

Kaevurherilaste saakputukad on sageli piiritletud kindlate liikidega. Uue herilaseliigi saagi kohta puuduvad aga täpsemad andmed.

Saarelt leitud herilane on tegelikult teistest kaevurherilastest märkimisväärselt erinev. Tema hiiglaslik kere ja suured lõuad muudavad ta sedavõrd teistsuguseks, et talle loodi koguni omaette perekond – Megalara.

Loe edasi ERR Teadusest!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.