Sellise järelduseni jõudsid teadlased 136 474 inimese terviseandmete statistilise analüüsi abil. Ühelgi neist inimestest ei olnud Parkinsoni tõbe. Uuritavatelt küsiti muu hulgas, kas ja kui palju nad kasutavad mittesteroidseid põletikuvastaseid ravimeid, mille hulka kuuluvad näiteks ibuprofeen, aspiriin ja atsetaminofeen, vahendab Novaator ScienceDaily uudist.

Kuus aastat hiljem oli 293 inimesel Parkinsoni tõbi välja kujunenud, mis andis võimaluse uurida, kas ülalmainitud ravimite kasutamisel on statistiliselt usaldusväärne mõju haiguse ärahoidmisel või soodustamisel.

Leiti, et regulaarsel ibuprofeeni tarvitamisel on tõve ärahoidmisel oluline roll. Need uuritavad, kes regulaarselt ibuprofeeni tarvitasid, haigestusid Parkinsoni tõppe 40 protsenti väiksema tõenäosusega. Tõbi kujunes veelgi ebatõenäolisemalt välja nende uuritavate puhul, kes võtavad tavaliselt keskmisest suurema doosi ibuprofeeni. Tulemusi ei mõjutanud uuritavate vanus, suitsetamine ega kofeiini tarbimine.

„Ibuprofeeniga sarnast mõju aspiriinil ja atsetaminofeenil ei ole,” ütleb  Xiang Gao Harvardi ülikoolist. „Vaja on täiendavaid uuringuid, et teha kindlaks, mil viisil ibuprofeen ainuüksi USA-s miljonit inimest piinava Parkinsoni tõve väljakujunemist takistab.”