Huvi pallimängude vastu on poistel kaasa sündinud

 (4)
Huvi pallimängude vastu on poistel kaasa sündinud
AFP/Scanpix

Juba enne sündi ja esimestel elukuudel määravad hormoonid vähemalt poistel selgelt ära, milliste mänguasjadega ja mis tüüpi mänge nad mängida eelistada võiksid, selgub uuringust.

On teada, et sellised asjad nagu pallid, autod ja legod meeldivad poistele tavaliselt rohkem kui tüdrukutele, vahendavad ERR teadusuudised.

Gerianne Alexander USA Texase A&M ülikoolist uuris koos kolleegidega, kuidas loote- ja beebieas lapse organismis tegutsevad mees- ja naissuguhormoonid tema käitumist mõjutavad.

Nad jälgisid mõnekuuliste laste silmade liikumist ja järeldasid selle põhjal, kui palju äratas beebides huvi näiteks palli või näiteks nuku animatsioon.

Mõõdeti ka östrogeeni ja testosterooni tase laste süljes ning võrreldi nimetissõrme ja keskmise sõrme pikkust - viimane näitab, kui palju testosteroon juba looteeas organismi mõjutas.

Tuli välja, et tüdrukute käitumist kujundas sünnieelne ja sünnijärgne hormoonitase suhteliselt vähe, aga poiste käitumist suunasid need tasemed märgatavalt.

Katses osalenud lapsed olid veel liiga väikesed, et pallide või nukkudega mängida, aga Alexander peab tõenäoliseks, et ka liikuvate piltide tekitatud huvi põhjal võib tulevasi mängueelistusi ennustada.