Huvi "Avatari" demoseansside vastu jooksutas kokku kino piletiserveri

 (9)
Huvi "Avatari" demoseansside vastu jooksutas kokku kino piletiserveri
---

Režissöör James Cameron ja stuudio XX Century Fox ühistööna linastub 18. detsembril ulmepõnevik "Avatar". Filmi propagandamasin on juba käivitatud ja eeloleval reedel näidatakse maailma suuremates linnades filmi 15 minutilist ülevaadet, kaasa arvatud Tallinnas.

Filminäitamise asukohaks on valitud Tallinna CCPlaza ja eeloleval reedel 21. augustil kell 19.10 ja 20.30 on tuhandel õnnelikul tasuta võimalus heita pilk 3D demokaadritele.

Täna (19.aug) kell 14.00 hakati pileteid CCPlaza kassades ja internetis Forum Cinemas kinoklubi liikmetele laiali jagama, mille tulemusena kukutas fännide huvi esimese hooga Forumi serverid kokku. Serverite püstiajamine võttis aega ligi tunni.

Käesoleval hetkel on Avatari demoseansi pääsmed kõik laiali jagatud.

"Avatari" tegevus toimub kauges tulevikus lopsaka ja rikkaliku vihmametsa meenutava keskkonnaga planeedil Pandora, kus elavad sinise säriseva nahaga Na'vi nimelised humanoidid. Inimesed tahavad ajada küüned taha Pandora maavaardele, mis hakkab Na'vide eksistentsi ähvardama ja nii hakkavad viimased inimeste vastu võitlema.

Filmi peategelane Jake Sully on Maal toimunud lahingus saadud vigastuste tõttu jäänud halvatuks ja seetõttu nõustub ühinema avatari programmiga. Kuna inimetel on Pandoral vaja Na'videga maid jagada ja planeedi õhk inimestele hingamiseks ei sobi, siis on inimeste poolt geneetika abil loodud avatarid - Na'vi ja inimese hübriidid.

Seotud lood:

Jake tunneb end Pandora pinnal Avatari kehas üpris hästi ja tal tekib suhe imeilusa Na'vi sõdalasnaise Neytri'ga. Mida rohkem suhe areneb, seda raskem on Jake'il valida kelle poolt - kas inimeste või Na'vide - poolt ta parasjagu on.

Möödunud juunikuus näitas Cameron Amsterdamis Cinema Expol Avatari 24 minutilist juppi ja enamik filmikriitikutest kinnitab, et tegu on enam-vähem parima 3D filmielamusega, mis eales nähtud.