Hommikusöök soodustab stressivaba elu

 (1)
Hommikusöök soodustab stressivaba elu
Foto: Andres Putting

Juba vanarahva tarkusetera väidab, et hommikusöök on endale, selles osas võib neil isegi arvatust rohkem õigus olla. Nimelt väidavad Suurbritannia teadlased, et hommikusööki vahelejätvad inimesed peaksid oma harjumusi muutma.

Nende viimase uuringu kohaselt vähendab hommikune söömine stressi ning parandab vaimset ja füüsilist võimekust kogu päeva jooksul, vahendab ERR Teadus.

Uuringus osalevad vabatahtlikud sooritasid kahe päeva jooksul rea katseid, mille hulka kuulus nii vaimselt kui füüsiliselt vähem või rohkem väljakutseid pakkuvaid teste. Ühel kahest päevast nad sõid hommikust, teisel mitte. Selgus, et hommikusöögi söömine parandas märgatavalt katsealuste sooritusvõimet mitmel tasandil.

Pärast ärkamist hommikust söönud vabatahtlike ärevustase testides, mis seadis nad keerulisse olukorda, oli koguni 89% väiksem. Keskmiselt suutsid nad dilemma lahendada 7% kiiremini kui päevadel, mil nad polnud söönud. Hommikusöögiga alanud päevadel ilmnes ka kokku 61% paranenud tulemused inglise keele ja aritmeetika testides.

Loe artiklit edasi ERR Teadusest!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!