Hiina kasutas koroonavaktsiini katsetamiseks sõdureid

 (6)
Hiina kasutas koroonavaktsiini katsetamiseks sõdureid
Hiina rahvavabastusarmee (Foto: Wikimedia Commons)

Hiina sõjaväe teadlased aitasid välja arendada koroonaviiruse vaktsiini, mis on esimesena saanud heakskiidu piiratud kasutamiseks.

Siiski on jäänud selgusetuks, kas vaktsiiniuuring on läbi viidud eetilistel põhimõtetel, kirjutab ERR Novaator.

Hiina rahvavabastusarmee (PLA) on maailma suurim relvajõud. Koroonaviiruse pandeemia on näidanud, et Hiina rahvavabastusarmees on kasvatatud kompetentsi meditsiinilistes uuringutes, sealhulgas on nad tegelenud koroonaviiruse vaktsiini välja töötamisega, vahendab teadusajakiri Nature.

Kuigi siiani pole Hiina sõjavägi tuntud tipptasemel meditsiiniliste uuringute poolest, on seal alates 2015. aastast üha suurenenud teadlaste värbamine ja investeeringud teadustegevusse.

Juulis avaldati eelretsenseeritud teadusajakirjas The Lancet nende uuringu tulemused, mis näitasid vaktsiin on turvaline ja võimeline esile kutsuma immuunvastust.

Loe täisteksti saidil ERR Novaator

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!