Herilased tunnevad üksteist nägupidi

 (14)
Herilased tunnevad üksteist nägupidi
AFP

Meie, inimesed, tunneme üksteist üsna kergesti näo järgi ära, aga värskest teadusuuringust selgub paljudele kindlasti suureks üllatuseks, et üksteist võivad näo järgi ära tunda koguni mõned herilased.

Katsetest selgus, et herilaseliigi Polistes fuscatus esindajad teevad herilase näo piltidel paremini vahet kui muudel kujunditel. See võime võib kuidagi olla seotud asjaoluga, et seda liiki herilastel on pesas mitu herilasema, sest lähedase liigi Polistes metricus isendid, kelle pesas on herilasemasid üksainus, ei suuda näopilte nii hästi eristada, vahendavad ERR teadusuudised.

Michigani ülikooli teadlased tegid mõlema liigi herilastega katseid, kus putukad pandi suure T-tähe kujulisse tunnelisse, mille põrandas jooksis nõrk elektrivool, mis herilastele väga ei meeldinud.

Ainus vooluvaba paik asus tunneli ühe põikharu kaugemas otsas. Kumma põikharu otsas, see vaheldus katsest katsesse, aga alati oli tunneliharude ristumispaigas selle ohutu haru juures üks kindel silt ja teise juures teine silt.

Kui siltidel olid kujutatud herilaste näod, siis said Polistes fuscatuse isendid õige pea selgeks, kummale poole minna.

Pikemalt loe ERR teadusuudistest.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.