Haruldane keravälk hävitas vanal Preisimaal Saksa turistidega tehnikat täis bussi

 (27)
Välk Albaania pealinna Tirana kohal
AFP/Scanpix

Vene Föderatsiooni Euroopa eksklaavis Kaliningradi oblastis tabas haruldane loodusnähtus keravälk Saksamaalt pärit turistide autobussi. Vahejuhtum leidis aset Leedu piiril asuva Sovetski (end Tilsit) ja piirkonna keskust Kaliningradi ühendaval maanteel.

Kohaliku regionaalse turismi assotsiatsiooni esinaise Tamara Toropova ütles RIA Novostile, et kõik 19 bussis olnud Saksa turisti pääsesid ehmatusega ja keegi viga ei saanud. Intsident toimus juba 8. augustil tugeva äikesetormi ajal, kuid millegi pärast teatati sellest alles nüüd.

Toropova sõnul oli pihta saanud autobuss Setra praktiliselt uus, vaid kolm kuud vana ja sõna otseses mõttes erinevat elektroonikat täis topitud. "Asula lähistel tabas keravälk sõiduki piksevarrast-antenni, valgus üle terve bussi, kogunes masina toiteallikasse, kus ta plahvataski. Seejärel lõi ta veel läbi kolm rehvi, buss taastamisele ei kuulu," selgitas turismijuht.

Naise sõnul keegi sakslastest viga ei saanud ning turistid viidi teise bussiga Kaliningradi, kus nad jätkasid oma turismiprogrammi. Keravälgust tabatud buss saadetakse Leetu ja sealt praamiga tagasi Saksamaale.

"Tegu on väga haruldase juhtumiga. Meie Saksa partnerid saatsid bussitehasesse päringu, kus kinnitati, et kogu ajaloo vältel on sellised intsidendid juhtunud vaid mõned korrad. Turistid olid muidugi väga ehmunud ja peavad nüüd 8. augustit oma teiseks sünnipäevaks," lisas Toropova.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.