Harrison Ford: Ärge andke võimu neile, kes eiravad ja vihkavad teadust!

 (20)
Harrison Ford esinemas Dubais.
Harrison Ford esinemas Dubais.Foto: Jon Gambrell, AP

Juba aastaid kliimamuutuste teemal häälekalt sõna võtnud näitleja Harrison Ford esines Dubais maailma valitsuste tippkohtumisel World Government Summit kõnega, kus hoiatas riigijuhtide eest, kes teadust eiravad või isegi vihkavad.

"Me kõik, olgu vaesed või rikkad, mõjukad või mitte, kannatame kliimamuutuste ja ökosüsteemi hävitamise tagajärgede all. Seisame silmitsi meie ajastu kõige moraalsema hetkega," rääkis 79-aastane näitleja oma kõnes.

Ford ei nimetanud ühtegi riigijuhti konkreetselt, kuid ilmselged viited läksid esmajoones USA presidendi Donald Trumpi suunas, kes ainuüksi sel aastal jõudnud avaldada säutse, kus ilgub kliimamuutustest rääkijate üle.

Näiteks jaanuari lõpus ironiseeris Trump nende üle USA mitmes piirkonnas valitsenud pakase näitel. "Inimesed ei suuda sellises külmas isegi mitut minutit viibida. Kus pagan see kliimasoojenemine siis on? Tule kiiresti tagasi, vajame sind!" säutsus ta.

Enne tippkohtumist CNNile antud intervjuus ei varjanud Ford oma vastumeelsust Trumpi suhtes, öeldes: "Vajame juhte, kes seisavad silmitsi reaalsusega ja võtavad selle osas midagi ette. Ootan pikisilmi arukamat juhtimist."