Harjumaal ja Tallinnas leiti juhuvalikuga kaks koroonanakatunut

 (23)
Koroonatestide läbiviimine Itaalias
Koroonatestide läbiviimine ItaaliasSIPA

Tartu Ülikooli teadlased leidsid koroonaviiruse levimuse uuringu käigus Harjumaal ja Tallinnas kaks nakatunut ja järeldavad sellest, et piirkonnas pole viiruse varjatud levikut.

Kokku testiti 11.-23. septembrini Harjumaal ja Tallinnas juhuvalimi alusel 4294 inimest. Uuringu käigus leitud kahel nakatunul puudusid tuntavad haigusnähud.

Seega leiavad teadlased, et 95% tõenäosusega on piirkonnas koroonaviirusega nakatunud üks inimene 1300-st ning et nakkuskandjate hulk sealses täiskasvanud elanikkonnas jääb vahemikku 100-1000.

Terviseameti andmed näitavad Harjumaal küll iga päev arvukalt uusi positiivseid testitulemusi, kuid need on enamasti seotud juba teadaolevate nakkuskolletega.

„Meie uuringu tulemused kinnitavad sama - viiruse varjatud levikut praegu Tallinnas ja Harjumaal ei ole," kinnitas uuringu juht, Tartu Ülikooli peremeditsiini professor Ruth Kalda.

Selle nädala algusest kuni 30. septembrini toimub koroonaviiruse levimuse uuringu üleriigiline seirelaine, mille käigus hinnatakse kooliaasta alguse mõju viiruse levikule kogu Eestis.

Terviseameti korraldamisel analüüsiti viimase ööpäeva jooksul Eestis 3 020 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 44 testi tulemus osutus positiivseks. Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus enim uusi positiivseid testitulemusi just Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 20 inimesel. Harjumaale (16 Tallinna) ööpäevaga lisandunud 20 haigusjuhust 11 juhul on tegemist varasemate haigete lähikontaktsetega. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on hetkel veel täpsustamisel.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!