Hansapäevade ajal kerkib Toomemäele Teaduslinn

 (1)
Hansapäevade ajal kerkib Toomemäele Teaduslinn
Pilt on illustreeriv. Foto: Delfi pilt, Raul1972

2011. aasta Tartu Hansapäevade ajal tasub hansapäevalistel seada sammud ka Toomemäele, sest siin avab esimest korda oma väravad Teaduslinn. 22.−24. juulini tegutsevad linnas erinevad õpitoad, toimuvad mängud ja retked Toomel ning leiavad aset mitmesugused teised huvitavad tegevused.

Toomemägi on juba ammustest aegadest olnud tihedalt seotud Tartu ülikooli ja teaduse tegemisega: siia rajati 19. sajandi alguses ülikooli raamatukogu, tähetorn, vana anatoomikum ja kliinikud, rootsi ajal asus Toomemäe nõlval ka ülikooli esimene peahoone. Tänavuste Hansapäevade ajal ülikooli ajaloolistes hoonetes ning pargis laiuva Teaduslinna teema on „Maa ja ilma mõõtmine“, teatab TÜ ajaloo muuseum.

Teaduslinn on avatud 22. ja 23. juulil kell 11.45–19 ning 24. juulil kell 11.45–15. Linna keskväljak asub Tartu ülikooli ühe rajaja, Johan Skytte monumendi juures. Kolme päeva jooksul tegutsevad erinevad õpitoad, toimuvad mängud ja retked Toomel ning leiavad aset mitmesugused teised huvitavad tegevused. Kavast leiab ligi 80 üritust ning kõik toimuv on tasuta.

Hansapäevade ajal on ka tavalisest kauem avatud Toomel asuvad ülikooli muuseumid: TÜ ajaloo muuseum toomkirikus, vana anatoomikum, tähetorn ja toomkiriku vaateplatvormid on reedel ja laupäeval avatud 10–19, pühapäeval on TÜ ajaloo muuseum toomkirikus ja vana anatoomikum avatud 10–17, tähetorn 10–18 ning toomkiriku tornid 10–19. Piletid ekspositsioonide külastamiseks on müügil muuseumide kassades.

Seotud lood:

Teaduslinna korraldab Tartu ülikooli ajaloo muuseum koostöös Eesti maanteemuuseumi, Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi, Enriko Talvistu, Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilaste, Tartu keskkonnahariduse keskuse, Tartu tähetorni astronoomiaringi, TÜ anatoomia instituudi füüsilise antropoloogia keskuse, TÜ arheoloogide ja geograafide, TÜ Eesti geenivaramu, TÜ loodusmuuseumi ja TÜ teaduskooliga.

Kohtumiseni Teaduslinnas!

Rohkem infot SIIN!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.