Geneetiliselt muudetud hiir elab ülikaua

 (16)

Kääbushiir nimega Yoda tähistas oma neljandat sünnipäeva, mis teeb temast oma liigi vanima esindaja. Inimaastates oleks tema vanus 136, teatas Michigani ülikooli meditsiinikool.

Yoda võlgneb oma pikaealisuse geneetilistele muutustele, mis mõjutasid tema ajuripatsit ja kilpnääret, kahandades insuliini tootmist, mistõttu ta on kolmandiku võrra keskmisest hiirest väiksem ja väga tundlik külma suhtes.

Samas on ta endiselt liikuv, seksuaalselt aktiivne ja näeb hea välja, ütles kooli geriaatriauuringute keskuse dotsent dr. Richard A. Miller.

Yoda elab korralikult hooldatud laboris koos umbes 100 muu isase geriaatrilise hiirega, keda kasutatakse elueauuringutes. Keskmine laborihiir elab veidi üle kahe aasta, kirjutab Yahoo! News.

Yoda puurikaaslane Printsess Leia on palju suurem emane hiir, kes kasutab oma kehasoojust, et hoida kääbushiirt surnuks külmumast.

Teadlased uurivad geneetilisi mutante, et teha kindlaks, kuidas muudetud hormoonid vananemisprotsessi aeglustavad, lootusega seda millalgi inimeste juures kasutada.