Euroopa parimaks tunnistati Gallia-Rooma muuseum

 (2)
Euroopa parimaks tunnistati Gallia-Rooma muuseum
Foto: DELFI

Belgia Kuningriigi Gallia-Rooma muuseum tunnustati 2011. aasta parimaks muuseumiks ja talle omistati Euroopa Aasta Muuseumi preemia. Võidukas kultuuritempel asub riigi idaosas Flandrias Tongereni linnas.

Gallia-Rooma muuseum avati ametlikult 1954. aastal, kuigi tema ajalugu ulatub tagasi 19. sajandi keskpaika. Just siis alustas Tongereni kuninglik ajaloo- ja arheoloogiaühing väljakaevamisi läbi viima ning piirkonna ajalooga seotud esemeid koguma. Esmakordselt tutvustati oma kollektsiooni juba 1854. aastal.

2006. aastal tehti algust uue muuseumihoone ehitusega, mis kestis mitu aastat. Just see andiski asutusele võimaluse saada Euroopa Aasta Muuseumi preemia laureaadiks.

foto: Gallo-Romeins Museum ---

Statuudi järgi saavad sellele tiitlile kandideerida vaid uued, mitte kauem kui kaks aastat tagasi avatud või muuseumid, mida on viimase kahe aasta jooksul moderniseeritud.

Seotud lood:

Euroopa Aasta Muuseumi tiitlit jagatakse 1977. aastast. Selle asutas arheoloog Kenneth Hudson. Eelmisel, 2010. aastal võitis selle auhinna Saksamaal Pommeris Stralsundi linnas asuv meremuuseum-akvaarium Ozeaneum.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.