Ettevaatust, menopaus toob mäluhäireid

 (10)
Ettevaatust, menopaus toob mäluhäireid
Foto: Ilmar Saabas

Üleminekueas naiste töömälu võib nõrgeneda, kinnitas ajakirjas Menopause ilmunud uurimus. Mälu nõrgenemise üle kurdavad paljud neljakümnendate eluaastate lõppu jõudnud naised. Selles eas ilmnevad häired ei teki liigse töökoormuse tõttu, vaid on osa üleminekueaga kaasnevatest nähtustest, näitas Ameerika Ühendriikide Illinois' ülikooli uurimus.

Neuropsühholoog Miriam Weber uuris erinevate testide abil 40-60 aastaste naiste võimet õppida, uut infot säilitada ja seda töödelda, vahendab Novaator.

Lisaks täitsid kõik vabatahtlikud katsealused küsimustiku üleminekueaga seotud vaevuste – depressiooni, ärevuse, kuumahoogude ja unehäirete esinemise kohta. Samuti mõõdeti kõikidel katseisikutel veres naissuguhormoonide taset.

Kehva mälu üle kaebavate naistel läks kehvasti testides, mis hindasid nende töömälu toimimist. See mäluliik aitab uut infot vastu võtta ning ühendab taju, tähelepanu ja mõtlemist.

Argielus aitab töömälu hakkama saada näiteks poes arvutamisega või telefoninumbri meelde jätmisega. Naised, kes kurtsid mälu nõrgenemise üle, olid ka ärevamad ning kannatasid depressiooni ja unehäirete all.

Loe edasi Novaatorist!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.