Ennustus: nädala lõpuks on Eestis 1000 diagnoositud koroonakandjat

 (157)
Koroona Tallinnas 13.03.2020
Kehatemperatuuri mõõtmine lennujaamas, et võimalikke koroonakandjaid leidaFoto: Andres Putting

KBFI füüsik: kodust väljudes eelda, et kõik su ümber on nakatunud.

Eestis on nädala lõpuks 1000 koroonaviiruse diagnoosiga haiget. Tegelikult on nakatunuid viis kuni kümme korda rohkem, ennustab arvutustele tuginedes füüsik Mario Kadastik, kirjutab ERR Novaator.

Eesti teadlased koroonapuhangu ajal ühiskonda panustada, prognoosides viiruse kulgu. Samuti saavad nad hinnata riikide võetud meetmete tõhusust ja vajalikkust ning aidata tuvastada nakkuskoldeid, ütles Kadastik 18. märtsil "Vikerhommiku" saates.

"Selliseid otsuseid tuleks teha ikkagi numbrite ja teadmiste põhiselt, mitte päris kõhutunde järgi," ütleb ta. "Ma ei väida, et terviseamet tegutseb kõhutunde järgi, aga me oleme digiriik. Meil on tegelikult päris palju kompetentsi suurandmete töötlemiseks ja komplekssüsteemide selgitamiseks. Seda teadmist võiks rohkem ära kasutada."

Eesti riigi seniseid valikuid hinnates peab Kadastik kiiret piirangute kehtestamist positiivseks. Mujal maailmaski on kiire tegutsemine tema sõnul tulemusi andud.

Loe täisteksti saidil ERR Novaator

Kolmapäeva, 18. märtsi õhtul on Eestis diagnoositud 258 koroonakandjat.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!