Eksperiment nr. 7: kas ka õlu sobib juuste hooldamiseks?

 (7)
Eksperiment nr. 7: kas ka õlu sobib juuste hooldamiseks?
AFP/Scanpix

Bioneeri šampoonivabaduse seitsmendaks katsetamisvahendiks sai valitud õlu, mida soovitati nii vanades iluteemalistes raamatutes kui ka internetis. Erinevalt varasematest oli seekordne katse minu jaoks väga ebameeldiv. Ma ei ole õllesõber ja seepärast oli mul raske õlle osas enne katset ja katse ajal neutraalseks jääda.

Iluraamatud kiitsid, et õlu teeb juuksed säravaks ja tugevdab neid. Samuti sobivat õlu lühikestesse juustesse soenguvahendiks ja pikkadesse lokivedelikuks. Šampooniasendajana kasutamiseks tuli valada lahtuda lastud õlu juustesse. Õlu pidi olema tulemuse saavutamiseks kas toatemperatuuriga või veidi soojendatud, kirjutab Bioneer.

Õige tulemuse saamiseks avasin pudeli õlut ja jätsin selle kööki seisma. Mõne aja pärast oli köök õllelõhna täis ja olin lõhnast üsna häiritud. Umbes pool tundi pärast õlle avamist valasin seda juustesse. Tundsin iga ihurakuga, kuidas seisnud õlle lõhn mulle vastu hakkas.

Hoidsin õlut mõned minutid peas ja seejärel loputasin. Sooja vett juustesse lastes lõi õlle lõhn veel korraks tugevamalt välja. Pärast loputamist ma enam enda juures õllelõhna ei tundnud.

Tulemusel väga viga ei olnudki. Juuksed jäid kammitavad ja olid kergesti soengusse seatavad, aga juustes puudus pehmus ja läige oli tagasihoidlik. Paari tunni möödudes uurisin, kas teised mu juustes mingit lõhna tunnevad ja eranditult kõik tundsid juuksepesuvahendi ära.

Seejärel katsetasin õlut soenguvahendina. Lühikesi õlleseid juukseid andis tõesti sättida, aga ma tundsin oma juuste lõhna veel tunde. Kindlasti ei sobi õlu vahendiks, millega enne tööleminekut ennast ilusaks sättida.

Kokkuvõtteks soovitan õlle asemel valida mõne muu juuksehooldusvahendi, kui õllearoomidega ringikäimine just eraldi eesmärk pole. Võib-olla sobib õlu õllesummeri meeleolu loomiseks, aga kindlasti mitte igapäevaseks kosmeetikaks.

Bioneeri toimetaja Katrin Lipp otsustas korraldada šampoonivaba elu eksperimendi, katsetades läbi erinevaid nippe, kuidas saada juuksed puhtaks šampooni kasutamata.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.