EKSKLUSIIVSED VIDEOKAADRID | töö Regionaalhaigla COVID-19 osakonnas

 (65)
EKSKLUSIIVSED VIDEOKAADRID | töö Regionaalhaigla COVID-19 osakonnas
Põhja-Eesti regionaalhaigla

Põhja-Eesti Regionaalhaigla avaldas sotsiaalmeedias videokaadrid oma I intensiivravi osakonnast, kuhu satuvad praegu kõige kriitilisemas seisus COVID-19 haigusega patsiendid.

Regionaalhaigla I intensiivravi osakonna juhataja dr Ülo Kivistik kirjeldab videos muu hulgas protseduure, kuidas tuleb töötajatel valmistuda sellesse osakonda sisenemiseks ja kuidas toimub hiljem kaitseriiete eemaldamine.

„See osakond ei ole enam mitte lihtsalt intensiivravi osakond, vaid nüüd ta on muutunud täiesti saastunud COVID-19 intensiivravi osakonnaks,“ rääkis arst.

Videos on näha ka sügava kopsukahjustusega patsienti, kellel on tekkinud 45-protsendiline hapnikuvajadus (tavalises õhus on 21 protsenti hapnikku) ja ta vajab seetõttu kalli premium-klassi autohinnaga hingamisaparaati.

Kivistik rääkis sellest, hingamisaparaadiga ühendatud patsiendilt ei jõua enam viirus ümbritsevasse keskkonda - nii tema hingamisteedesse jõudev kui neist väljuv õhk läbib väga peenikesed viraalsed filtrid.

Arst andis ühe patsiendi näitel ülevaate ka sellest, milliseid ravimeid patsiendid Regionaalhaiglas saavad: nendeks on unerohud sedatsiooni tarvis (Propofol Fresenius 10 mg) ja vererõhuravimid, vedelikupuuduse leevendamiseks infusioonilahus Sterofundin ISO.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!