Eestisse saabus 1000 naistearsti maailma kõigilt mandritelt

 (21)
Eestisse saabus 1000 naistearsti maailma kõigilt mandritelt
Foto: Andres Putting

Eesti naistearstid võõrustavad Euroopa sünnitusabi ja günekoloogia konverentsil kolleege kogu maailmast - 9.-12. maini toimub Tallinnas Nokia kontserdimajas Euroopa sünnitusabi ja günekoloogia kongress. Sel puhul saabub Eestisse pea 1000 naistearsti maailma kõigilt mandritelt.

Konverentsi korraldab Euroopa naistearstide ühendus EBCOG (European Board and College of Obstetrics and Gynaecology) ja Eesti naistearstide selts. Seltsi presidendi, TÜ naistekliiniku juhataja prof Helle Karro sõnul on see esimene kord, kus Eesti sellisel tasemel meditsiinialast kongressi korraldab.

"Ootame esinema palju eriala juhtivaid teadlasi ja spetsialiste kogu maailmast. Lisaks loengutele on kongressi võtmeelementideks saanud nn käed-külge kursused, kus praktilisi oskusi saab omandada Euroopa tippspetsialistide näpunäidete järgi," ütles Karro, kes sel aastal valiti EBCOGi juhatuse liikmeks.

Eesti teadlased esinevad kongressil 20 ettekandega. Konverentsi avaloengu peab TÜ Eesti geenivaramu direktor, prof Andres Metspalu. Kongressil tutvustatakse ka EBCOGi poolt välja töötatud dokumenti "Standards of care for Obstetric and Neonatal Services" ja arutatakse, kuidas parandada ravikvaliteeti ja harmoniseerida eriala spetsialistide ettevalmistamist.

Euroopa regulaarsed suurfoorumid on toimunud alates 1986. aastast, eelmine kongress oli 2010. aastal Antwerpenis. EBCOG loodi 1996. aastal, selle liikmeteks on 36 Euroopa riigi, sh 27 Euroopa Liidu liikmesriigi naistearstide erialaseltsid. Eesti naistearstide selts on organisatsiooni liige alates 2005. aastast.

EBCOGi eesmärk on parandada naiste ja laste tervist, edendades eriala arengut Euroopas ning võideldes selle eest, et kehtestada ühtsed standardid tervishoiuteenuste osutamisel ja eriala spetsialistide ettevalmistamisel kõigis liikmesmaades.

Eesti naistearstide selts on asutatud 1953. aastal ja ühendab praegu pea 300 naistearsti.

Rohkem infot

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas.
Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.