Eestimaa Loomakaitse Liit palub roomajate mõtlematut hukkamist piirata

 (19)
Eestimaa Loomakaitse Liit
Eestimaa Loomakaitse Liit

Seoses asjaoluga, et roomajad satuvad pidevalt avalikesse kohtadesse, samuti isikute erahoovidesse, tubadesse, on häirekeskus edastanud sageli probleemi lahendamiseks (isiku nõustamiseks, looma ära toimetamiseks või ümber asustamiseks) häirekeskusesse helistajatele vabatahtlikkuse alusel tegutsevate isikute kontakte. ELL-le on teada mitmeid juhtumeid, kus erahoovidesse või avalikku kohta sattunud roomajad on mõtlematult hukatud.

Vabatahtlikud on korduvalt osalenud isikute nõustamisel ning vajadusel ka roomajate ohtlikust kohast ära toimetamisel. Tavapäraselt on loom toimetatud talle sobivasse elupaika ning vähemalt 1 km kaugusele elumajadest. Lisaks sellele, et nt rästikud ohustavad isikute erahoovides seal elavate inimeste elu ja tervist, satub ohtu ka kaitsealuse liigi enda elu, sest sageli lahendavad inimesed probleemi roomaja hukkamisega.

Ka on inimesed teadmatusest hukanud hoovidesse ja elumajade ligidusse sattunud nastikuid. Seetõttu on MTÜ Eestimaa Loomakaitse Liidu liikmete tegevus inimeste nõustamisel ning roomaja ära toimetamisel oluline ka liikide kaitse eesmärgil.

Vastavalt looduskaitseseaduse § 58 lg-le 2 tohib kohaliku liigi ümber asustada Keskkonnaameti loa alusel. Vastavalt looduskaitseseaduse §-ile 62 korraldab looma abitut olukorda põhjustavate asjaolude kõrvaldamist ning abitusse olukorda sattunud või vigastatud looma vedu ning loodusesse tagasiviimist päästekeskus või Keskkonnaamet.

Eeltoodust tulenevalt soovib MTÜ Eestimaa Loomakaitse Liit Keskkonnaametilt luba eelkõige roomajate ümberasustamiseks hädajuhtumitel (nt roomajad on sattunud isikute erahoovidesse või avalikesse kohtadesse ning ohtu satub roomajate enda elu ja tervis või ohustavad roomajad inimeste elu ja tervist) ning sõlmida vastava tegevuse kohta koostööleping.

Mittetulundusühing Eestimaa Loomakaitse Liit (ELL; registrikood 80322166) on vabatahtlik ühendus, kelle põhikirjaliseks eesmärgiks on loomade kaitsmine ja heaolu edendamine lähtudes loomade heaolu tagavatest õigusaktidest ning loomakaitse ja halastuse põhimõtetest, loomakaitsealase tegevuse arendamine, osalemine loomakaitsealase poliitika väljatöötamises ja rakendamises, osalemine loomakaitsealases õigusloomes ning loomakaitsega seotud organisatsioonide ühtekoondamine. Lähtuvalt põhikirjalistes eesmärkidest on ELL üheks tegevuseks roomajate kaitsmine inimese sellise tegevuse või tegevusetuse eest, mis võib ohustada roomajate tervist ja heaolu.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.