Eesti on välisüliõpilaste meelest õppevahetuseks parim riik Euroopas

 (26)
Eesti on välisüliõpilaste meelest õppevahetuseks parim riik Euroopas
Delfi Pilt

Eesti on üleeuroopalise ESN Survey üliõpilasmobiilsuse küsitluse järgi riik, kus rahulolu sihtriigis viibimisega on Euroopa kõrgeim. Euroopa ühele suuremale tudengiküsitlusele vastas üle 8400 tudengi, kes õppisid välisriigis vähemalt ühe semestri. Peamine eesmärk oli uurida, millised on välismaal õppimise kasutegurid.

Peale selle uuriti mobiilsete üliõpilaste majanduslikku olukorda, nende ootusi vahetussemestri suhtes ja ka seda, millisel määral aitavad kaasa mobiilsusele tudengiorganisatsioonid. Lisaks selgus paremusjärjestus sihtriikidest, kus veedetud semester meeldivaim ning rahulolu õppetööga suurim.

Eesti edestas rahulolu sihtriigist viibimise 5-punkti skaalal oma tulemusega (4,74) teisi riike veenvalt. Esiviisikusse kuulusid veel Portugal (4,62), Austria (4,61), Rootsi (4,58) ja Ungari (4,56).

„See tulemus on tegelikult pikaajalise töö vili – eeskätt on kõrge skoori taga meie ülikoolid, kes loovad uusi ingliskeelseid õppekavasid, siis ülikoolide tugistruktuuride ja tudengiorganisatsioonide jõupingutused ning loomulikult Eesti kõrgelt arenenud infrastruktuur,“ kommenteeris tulemust Eero Loonurm SA Archimedese kõrghariduse arenduskeskusest.

Survey_Study_Results

„Kuna tuntumad ülikoolide hindamise edetabelid ja paremusjärjestused on niimoodi üles ehitatud, et Eesti koolid esimestesse sadadesse ei mahu ega hakkagi mahtuma, siis see uuring on järjekordne igati tänuväärt materjal, mis tõestab, et tegelikult saavad välistudengid Eestis parima tugistruktuuri ning õppe- ja vaba aja keskkonna, mis Euroopas saadaval,“ lisas Loonurm.

Õppetööga rahulolu arvestuses sai Eesti 10. tulemuse (4,15) – esiviisikus olid USA (4,32), Taani (4,28), Šveits (4,26), Iirimaa (4,23) ja Rootsi (4,22). Eesti edestab Euroopa keskmist (4,06) – muuhulgas ka Soomet, Norrat, Suurbritanniat, Belgiat ning kõiki Ida-Euroopa ja Vahemeremaade riike. Kõige kehvema õppekvaliteediga riigid on tudengite meelest Kreeka (3,68), Ungari (3,85) ja Prantsusmaa (3,89).

„Maailmas on palju erinevaid ülikoole pingeridadesse seadvaid tabeleid, kuid tegelikult on kahte kõrgkooli seestpoolt võimalus võrrelda vaid välistudengitel,“ ütles Tartu Ülikooli magistrant ning ESN Survey 2010 uuringumeeskonna liige Marge Taivere.

„Eesti tulemused mõlemas tabelis on suurepärased. Tudengiorganisatsioonid (ESN Tallinn ja ESN Tartu) on Euroopas tipptasemel ning toetanud ülikoole välistudengite Eesti ellu sisseelamisel juba rohkem kui 10 aastat. Ka ei saa heade tulemuste põhjustena märkimata jätta Eesti soodsat hinnataset ning Eesti noorte Euroopa keskmisest tunduvalt paremat keeleoskust,“ selgitas Taivere.

Maailma suurim välistudengite kogemust analüüsiv uuring International Student Barometer on toonud Eestile samuti positiivset statistikat – ka selles uuringus on Eesti ületanud Euroopa keskmisi näitajaid.

ESN Survey on projekt, mis käivitati 2005. aastal. Igal aastal uuritakse teemasid, mis seotud nii akadeemilise kui mitteakadeemilise mobiilsusega. Uuringu tulemused on oluline materjal Euroopa Komisjonile, Erasmus programmile, Euroopa kõrg- ja ülikoolidele ja muudele haridusasutustele.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.