Edukas ülemus on tagasihoidlik ja siiralt õpihimuline

 (12)
Edukas ülemus on tagasihoidlik ja siiralt õpihimuline
Foto: New Line Cinema / Rat Entertainment

"Kõigi astmete juhid peavad oma vigade tunnistamist, alluvate tugevuste esiletõstmist ja pedagoogilist mudeldamist tagasihoidliku juhtimise tuumväärtusteks," rääkis Buffalo ülikooli juhtimisteaduskonna inimressursside haldamise ja organisatsiooniõpetuse aseprofessor Bradley Owens. "Neid kolme peavad nad nii oma isikliku kui ka kogu organisatsiooni kasvu juures oluliseks."

Alandliku loomuga juhid on tõhusamad ning meeldivad rohkem alluvatele, selgus ajakirjas Academy of Management Journal ilmuvast uurimusest, kirjutab PhysOrg.

Owens ja ta kaasautor, Wisconsin-Milwaukee ülikooli Sheldon B. Lubari nimelise äriteaduskonna juhtimisala aseprofessor David Hekman palusid kuueteistkümnel tegevdirektoril, kahekümnel keskastme juhil ja üheksateistkümnel kliendihaldusjuhil (ing.k front-line leaders) üksikasjaliselt kirjeldada, kuidas alandlike juhtide käitumine erineb mittealandlike omast.

Ehkki katsealused juhtisid väga erinevaid organisatsioone — tööstustootmise, tervishoiu, finantsteenuste, jaemüügiga tegelevaid, sõjaväelisi ja usulisi —, nõustusid kõik, et juhi tagasihoidlikkuse põhiolemus seisneb alluvatele kasvu saavutamise mudeldamises. Samuti kiidavad nad heaks alluvate isiklikke kasvutrajektoore ja saavutavad organisatsioonide soorituses paremaid tulemusi.

Uurijad leidsid, et taolised juhid mudeldavad, kuidas üliinimlikkuse asemel olla tõhusalt inimlik ning innustavad pigem millegi saavutamist kui millegi teesklemist.

Uurimus tuvastas siiski, et mõned alandlikud juhid on teistest tõhusamad.

Noored, mitte-europiidset päritolu või naissoost alandlikud juhid märkisid, et on pidevalt sunnitud oma pädevust alluvatele tõestama, mistõttu tagasihoidlikku käitumist eeldatakse neilt rohkem, ent väärtustatakse vähem. Pikaajaliste kogemustega, europiidsed ja meessoost juhid möönsid aga, et vigade alandlik tunnistamine, alluvate kiitmine ja siiras püüd õppida annavad väga häid tulemusi.

Naisjuhid tajuvad aga sageli, et neilt eeldatakse suuremat hillitsetust kui samaväärsetelt meesjuhtidelt, samas juhul, kui nad alandlikkust ilmutavad, seatakse kahtluse alla nende pädevus.

"Meie tulemused annavad mõista, et naisjuhid leiavad end tihtipeale "kahvlist"," märkis Owens. "Neilt oodatakse korraga nii tugevaid juhiomadusi kui ka naiselikku tagasihoidlikkust."

Owens ja Hekman pakuvad juhtidele üsna sirgjoonelisi soovitusi. Nende hinnangul ei ole alandlikkust võimalik teeselda. Inimene kas tõesti soovib siiralt kasvada ja areneda, või ei soovi seda mitte; alluvad saavad sellest hästi aru.

Juhid, kes ise kasvada soovivad, annavad alluvatele märku, et õppimine, kasvamine, vigade tegemine, ebakindlus ja "valestardid" on töökohal loomulikud ja ootuspärased, ning sellise protsessi tulemuseks on alluvad ja organisatsioonid, mis lakkamatult kasvavad ja paremaks muutuvad.

Ajakirjas Organization Science järgmiseks ilmuv täiendav, rohkem kui 700 töötajalt ja 218 juhilt kogutud andmeid koondav uurimus kinnitas hüpoteesi, et juhtimise alandlikkus seondub rühmade suurema orienteeritusega õppimisele, töötajate suurema pühendumisega ning nende väiksema vabatahtliku ringlusega (omal soovil lahkumisega).

(Foto: New Line Cinema / Rat Entertainment)

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.