Dieetjoogid suurendavad enneaegse sünnituse riski

 (4)
Dieetjoogid suurendavad enneaegse sünnituse riski
Wikipedia

Kunstlikke magusaineid sisaldavad karastusjoogid võivad suurendada enneaegse sünnituse riski, selgus rahvusvahelise teadlasterühma uurimusest.

Ajakirjas The American Journal of Clinical Nutrition ilmunud uuring hõlmas ligi 60 000 lapseootel taanlannat, kelle kohta koguti mitmesuguseid andmeid aastatel 1996 kuni 2002, vahendavad ERR teadusuudised.

Teadlased asusid nende andmete alusel välja selgitama, kas leidub mingi statistiline seos suhkrut või tehismagusteid sisaldavate jookide joomise ning enne 37. rasedusnädalat sünnitamise vahel.

Selgus, et mida rohkem naine kunstmagustatud jooke jõi, seda suurem oli enneaegse sünnituse oht. Vähemalt üks klaas jooki päevas suurendas ohtu ligi 1,4 korda, neli või enam klaasi ligi 1,8 korda, suhkrut sisaldavate jookide puhul sellist seost aga ei leitud.

Kuidas täpselt suhkruasendajatega joogid enneaegset sünnitust esile võiksid kutsuda, ei ole veel teada. Üks võimalus on, et need ained tõstavad vererõhku ja kõrgenenud vererõhk teatakse olevat enneaegse sünnituse üks võimalikke põhjusi.