Depressioon võib mõjutada vähihaigete suremust

 (4)
Depressioon võib mõjutada vähihaigete suremust
Scanpix

Depressioon võib mõjutada tõenäosust võitluses vähiga ellu jääda, kuid siiani pole leitud mehhanismi, mille kaudu masendustunne vähi arengut tagant kiirustaks.

Vähidiagnoosiga patsientide suremus on peaaegu 40 protsenti suurem nende inimeste seas, kellel on diagnoositud ka suurem või väiksem depressioon, leidsid Briti Columbia ülikooli teadlased, kes analüüsisd kümneid rahvusvahelisi kliinilisi uuringuid, vahendab Novaator Reutersi uudist.

"Suremus oli suurem patsientidel, kes andsid teada rohkematest depressiooni sümptomitest, samuti patsientidel, kellel oli diagnoositud depressiivseid häireid," ütleb ülevaateartikli autor Jillian Satin. Uurimus ilmus Ameerika vähiliidu ajakirja Cancer võrguväljaandes.

Kaheksakümmend viis protsenti vähihaigetest usub, et nende vaimne seisukord mõjutab haiguse kulgu, kuid Kanada teadlaste sõnul pole siiani tehtud vähesed uuringud leidnud põhjuslikku seost kasvajate arenemiskiiruse ja depressiooni vahel.

Teadlaste sõnul üllatab neid selle seose puudumine, kuid nende arvates võib see tuleneda asjaolust, et selle teema uurimisele pole veel kuigipalju tähelepanu pööratud.