COVID-19 meenutavaid sümptomeid põhjustavad enam kui 200 viirustüve

 (1)
COVID-19 meenutavaid sümptomeid põhjustavad enam kui 200 viirustüve
(Foto: Pixabay / NickyPe)

Koroonaviirus pole sugugi ainus hingamisteede viirushaigus, mis meid tabada võib.

Algaval külmetuste hooajal võivad meid veel kimbutada rino-, paragripi-, adeno- ja RS-viirused, kirjutab ERR Novaator.

Tartu Ülikooli peremeditsiini dotsent Marje Oona ütles, et viiruseid, mis põhjustavad erinevaid hingamisteede haiguseid, on palju. "On teada rohkem kui paarsada erinevat viirustüve, mis võivad anda kergekujulisele COVID-19 haigusele üsna sarnaseid haigusnähtusid," lausus Oona.

Ainult sümptomite järgi on üsna keeruline vahet teha, mis viirus meid parasjagu vaevab. "On olemas ka teatud kliiniliselt iseloomulikumad jooned ühel või teisel viirusel, aga alati need haiguspildid ei pruugi eristuda. Nii nagu on uue koroonaviiruse infektsiooni puhul – haigusnähtude spekter on küllaltki lai," rääkis Oona.

Ninaneeluproove analüüsitakse praegu eesmärgiga, et teada saada, kas inimene on nakatunud uue koroonaviirusega või mitte. Neist proovidest saaks aga veel välja selgitada, millised teised viirused võivad sarnaseid haigussümptomeid põhjustada.

Loe täisteksti saidil ERR Novaator

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!