Coca-Cola retsept jõudis esmakordselt avalikkuse ette

 (46)
Coca-Cola retsept jõudis esmakordselt avalikkuse ette
Reuters

Coca-Cola salastatud retsept jõudis esimest korda 86 aasta jooksul avalikkuse ette. Maailma kõige paremini saladuses hoitud retsept võeti esmakordselt välja SunTrusti pangas asuvast seifist ja viidi edasi ikoonilise karastusjoogi ajaloole pühendatud rändnäitusele "The World of Coke on Tour".

86 aastat tagasi paigaldati väärtuslik retsept spetsiaalsesse metallkasti ning täpselt sellisel kujul esitletakse seda ka näituse külastajatele.

"Tegemist on väga erilise hetkega Coca-Cola ajaloos ning suurepärase kulminatsiooniga, tähistamaks Coca-Cola 125. aastapäeva. Meil on hea meel jagada oma tarbijatega brändi põnevat ajalugu ja värvikat teekonda tänasesse päeva. Samuti soovime näitusega tänada oma tarbijaid üle kogu maailma, kes on kaasa aidanud brändi kujunemisele," sõnas Muhtar Kent, The Coca-Cola Company peadirektor ja juhatuse esimees.

Dr John Pembertoni loodud salapärase Coca-Cola retsept kannab muljetavaldavat pärandit, mis haarab enesesse retseptiga seotud mütoloogia ja põnevad intriigid. Kõik see kokku on teinud Coca-Colast maailma ühe tuntuima ja väärtuslikeima kaubamärgi.

Coca-Cola lõi 1886. aastal Dr John Pemberton Atlantas, USAs. Praeguseks kuulub The Coca-Cola Company tootevalikusse enam kui 3500 jooki enam kui 200 riigis. Eesti turule jõudsid ettevõtte tooted 1992. aastal.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.