Avastus: õlu on sportlasele kasulik!

 (11)
Tallinna Olümpiajooksu start, rahvasport
Foto: jooks.ee

Ka õlu on sportlastele kasulik, kui see on alkoholivaba ning sisaldab ohtralt tervisele kasulikke polüfenoole. Müncheni teadlased näitasid alkoholivaba nisuõlle immuunsust tugevdavat ja organismi ülekoormuse eest kaitsvat toimet. Teadlased kaasasid Saksamaal toodetava alkoholivaba nisuõlu Erdingeri võimaliku kasuliku mõju uuringusse 277 professionaalset sportlast, kes valmistusid maratoni jooksmiseks.

Katses osalejatega viidi läbi testid kolme nädala jooksul enne ja kahe nädala jooksul pärast maratoni. Saksamaa sportlaste hulgas populaarne alkoholivaba nisuõlle sort Erdinger sai uurimuse jaoks valitud tänu selle polüfenoolide rikkale koostisele. Teadaolevalt on polüfenoolidel tervist parandav ja vähki ennetav toime, vahendavad ERR Teadusuudised.

Uuringu käigus jõi testgrupp 1,5 liitrit õlut päevas, samal ajal kui kontrollgrupp jõi muud selleks uuringuks valmistatud karastusjooki. Kui tavaliselt kaebavad jooksjad pärast maratoni hingamisteede vaevuste üle, siis alkoholivaba nisuõlut tarbinud sportlaste vereproovis mõõdeti pärast maratoni tehtud testides 20 protsenti vähem põletikule viitavaid valgeliblesid kui kontrollgrupil.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!