Avastus: Ecstasyst võib saada efektiivne vähiravim

 (15)
Ecstasy tabletid. Foto Joseph Eid, AFP
Ecstasy tabletid. Foto Joseph Eid, AFPScanpix

Ecstasy nime all tuntud aine MDMA modifitseeritud versioonid võivad osutuda tõhusaks leukeemia, lümfoomide ja müeloomi ravis, annab mõista varajases järgus uurimistöö.

Kuue aasta eest leidsid teadlased, et valgeid vererakke mõjutavad pahaloomulised kasvajad paistavad reageerivat teatud psühhotroopsetele (taju muutvatele) ainetele, näiteks kaalukaotustablettidele, Prozaci-laadsetele antidepressanidele ja amfetamiini derivaatidele nagu MDMA. Nüüd on sama Birminghami ülikooli töörühm teatanud, et spetsiaalselt modifitseeritud Ecstasy vormid võimendasid ravimi vähirakke hävitavat mõju sajakordselt, vahendab The Independent.

Edasine uurimistöö võib viia MDMA derivaatide rakendamiseni katsetes päris patsientidega. Birminghami ülikooli immunoloogia ja nakkuste teaduskonna professor John Gordon ütles: “See on põnev järgmine samm MDMA modifikatsiooni rakendamise suunas verevähki põdevate inimeste aitamiseks. Ehkki me ei soovi inimestele võltslootust pakkuda, tähendavad uurimuse tulemused, et olemasolevaid ravimeetodeid on võimalik tulevikus parendada.”

Esmalt oli Ecstasy kohandamine vähiravimiks problemaatiline. Uurimus näitas, et kasvaja ravimiseks vajalik MDMA-annus on surmava suurusega. Probleemi lahendamiseks isoleerisid teadlased ravimi vähkihävitavad omadused.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.