Arheoloogid leidsid Trooja sõja aegse mehe ja naise

 (11)
Arheoloogid leidsid Trooja sõja aegse mehe ja naise
Reuters/Scanpix

Türgis asuva iidse Trooja linna juurest leiti mehe ja naise säilmed, mis pärinevad tõenäoliselt ajast 1200 aastat eKr ehk Homerose kirjeldatud legendaarse Trooja sõja päevilt, teatasid teadlased.

Tübingeni ülikooli professor Ernst Pernicka, kes juhib Loode-Türgis toimuvaid väljakaevamisi, ütles, et surnukehad leiti hilisel pronksiajastul ehitatud linna piiri lähedalt, vahendab Novaator Reutersi uudist.

Istambulist lõunas asuva iidse Trooja linna jäänused avastas 1870. aastal saksa ettevõtja ja arheoloog Heinrich Schliemann. Uus avastus võib aidata tõestada, et Trooja linn oli pronksiajastu lõpul suurem kui varem arvati.

„Kui leitud säilmete vanus kinnitust leiab, pärineksid nad Trooja sõja ajast. Kehad leiti vallikraavi lähedalt. Viime täpse vanuse kindlaksmääramiseks läbi radiosüsiniku uuringuid, kuid leid on kahtlemata ülipõnev," ütleb Pernicka.

Pernicka lisas, et surnukehade kõrvalt leitud keraamika vanuseks määrati 1200 aastat eKr, kuid siiski on võimalik, et paarike maeti samasse kohta umbes 400 aastat hiljem, arheoloogide terminoloogias kuuenda või seitsmenda Trooja ajastul ehk siis hilisematesse arheoloogilistesse kihtidesse.