Alkoholismi ravib tõhusalt... LSD!

 (34)
Alkoholismi ravib tõhusalt... LSD!
Foto: Universal

Psühhedeelne aine LSD (lüsergiinhappe dietüülamiid) võib kombinatsioonis tagasilangust ennetavate teraapiatega aidata alkohoolikuil napsitamisest hoiduda, kinnitavad teadlased ajakirjas Journal of Psychopharmacology ilmunud uurimuses.

Norra neuroloogid Teri Krebs ja Pål-Ørjan Johansen analüüsisid Harvardi ülikooli meditsiiniteaduskonnas õppides hulka varasemaid, enamasti 1960-70ndatest pärinevaid teadustöid ja avastasid, et mitmed kliinikud ravisid LSD abil alkoholismi suhteliselt edukalt, vahendab The Independent.

Uurijad leidsid tõendeid, mis kinnitavad, et väikestel LSD-annustel on alkoholisõltuvuse ravis ilmne ja järjekindel kasulik mõju.

Metaanalüüs hõlmas 536 katsealust kuue meditsiinilise uuringu raames ja näitas, et võrreldes kontrollrühmade patsientide 38 protsendiga paranes LSDd saanud patsientidest seisund 59 protsendil.

Probleemse alkoholipruukimise hindamise standardastmiku alusel nentisid uurijad, et üheainsa LSD-annuse soodsad mõjud paistsid vältavat kuni 12 kuud.

Samuti avaldasid uurijad arvamust, et ravimi mitmekordne manustamine kombinatsioonis tagasilangust ennetavate ravimeetmetega võiks anda veelgi püsivamaid tulemusi.

Ühe vaatluse alla võetud uuringu läbiviijad osutasid: "Üsna tavaline oli, et patsiendid adusid oma probleeme tähelepanuväärse läbinägelikkusega, tundsid, et elu on neile andnud uue võimaluse puhta lehe pööramiseks ning võtsid vastu kindla otsuse joomine maha jätta."

Dr Johansen kommenteeris: "Arvestades LSD soodsat mõju alkohoolikutele on hämmastav, et seda ravimeetodit on seni suuresti eiratud."

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.