AHHAA keskus toob pandeemia ajal teaduse koju kätte

 (3)
AHHAA keskus toob pandeemia ajal teaduse koju kätte
Kaader AHHAA vlogistKuvatõmmis

AHHAA keskus on koroonapandeemia tõttu ajutiselt suletud, kuid sarnaselt teiste kultuuri- ja teadusasutustega on temagi avaldanud huvitavaid materjale oma veebilehel.

„Kuna lapsed ei saa meile praegu tulla, siis tuleme ise kodudesse. Koondasime portsu AHHAA toredaid harivaid tegevusi ühte kohta kokku - AHHAA sinu kodus. Seal on vlogipostitusi, koduste teaduskatsete juhendeid ja teaduskohvikute salvestusi, huvilised saavad vaadata Rakett 69 saateid,“ ütles Fortele keskuse kommunikatsioonijuht Kaisa Hansson.

Tema sõnul alustab keskuse veebilehel peagi video-seriaal, mis jutustab AHHAAst koroonakarantiinis.

Vlogides leiab muu hulgas vastused küsimustele, milline on parim viis Queeni kuulamiseks, kas haigutamine on nakkav, kuidas sinise leegiga põleda ja kui kaugel on Kuu.

„Maja on kinni, aga meil on ju tegelikult 20 000 elusolendit iga päev toita ja hooldada 🙂 - need on meie sipelgad, kalad, merihobukesed ja igapäevaselt kooruvad tibud. Loomulikult ei jäta me oma asukaid hätta,“ rääkis Hansson ja märkis, et ka AHHAA paneb kõigile südamele, et praegu on kõige olulisem kodus püsida ja valitsuse ning teadlaste juhtnööre järgida.

AHHAA keskuse veebiamterjalid asuva aadressil ahhaa.ee/kodus

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!