3D VIDEO | Seda teeb koroonaviirus kopsuga

 (38)
3D VIDEO | Seda teeb koroonaviirus kopsuga
George Washington University Hospital

George Washingtoni ülikooli haiglas valminud 360 ° virtuaalreaalne video näitab kopsukahjustuste ulatust COVID-19-st patsiendil.

Põletikulised kopsukahjustused on videol kujutatud kollasega ning ilmneb, et viirus on kiirelt ja agressiivselt katnud mõlema kopsu piirkondi.

CNNi teatel on videol on näha olevad kopsud mehel, kel veel vaid mõni päev varem sümptomid polnud.

George Washingtoni ülikooli haigla rindkereoperatsiooni juhataja dr Keith Mortman kommenteeris, et piltidel on kõrge vererõhuga üldiselt terve 59-aastase mehe kopsud ulatuslikult kahjustatud. Ta vajab hingamisaparaati ja ning lisa masinat, mis varustab tema verd hapnikuga.

Põletik takistab tema kopsul verd hapnikuga varustamast ja sellest süsihappegaasi eemaldamist.

Arsti sõnul on 2-4 protsendil patsientidest kopsukahjustused pöördumatud ja nad alistuvad haigusele.

"Ma tahan, et inimesed näeksid seda videot ja saaksid aru, mida see viirus võib teha," ütles Mortman. "Inimesed peavad seda tõsiselt võtma."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!