WhatsApp on liikunud võidult võidule, kas Euroopa uued karmimad kasutajakaitsevõtted seavad piiri ette?


WhatsApp on liikunud võidult võidule, kas Euroopa uued karmimad kasutajakaitsevõtted seavad piiri ette?
(Foto: tootja)

Suhtlusäpp WhatsApp on jõudsalt kasvanud, saame näha, kas Euroopa Parlamendi kehtestatud uued kasutajaandmekaitse-reeglid seda negatiivselt mõjutavad.

Paljusid üllatas see kõrge hind, mida Facebook suhtlusäpi WhatsApp ostmise eest 2014. a alguses maksma nõustus.

Tagantjärele näeme muidugi, et see tasus ära: WhatsApp on muutunud aina populaarsemaks. Facebooki kampa liikudes oli sel 450 miljonit aktiivset (=igakuist) kasutajat, tänavuse veebruari alguse seisuga aga 1,3 miljardit.

Saame näha, kas ja kuidas mõjutavad edasist kasvu või head käekäiku Euroopa Liidus kehtima hakkavad uued kasutajaandmekaitse-reeglid, mis annab rahvale rohkem kontrolli oma andmete üle ja muudab andmeid koguvad teenusepakkujad nende eest suuremal määral vastutavaks.

WhatsAppi võib mõjutada eelkõige see, et edaspidi peab eurooplane teenuse kasutamiseks vähemalt 16-aastane olema (väljaspool meie maailmajagu jääb kehtima senine standard, mis lubab ligi vähemalt 13-aastased).

(Selge pole veel see, kuidas WhatsAppi kasutajate vanust kindlaks tegema hakkab.)

Peagi saab kasutaja alla laadida ka ülevaate, et milliseid andmeid WhatsApp tema kohta on kogunud. Aga see ilmselt kõigutab kasutajaskonda vähem kui senisest kõrgem vanusepiirang.