Viis äppi, mis aitavad sul oma nutitelefoni leida

 (3)
Viis äppi, mis aitavad sul oma nutitelefoni leida
Foto: Sven Arbet

Nutitelefoni kaotamine on üsnagi ehmatav üleelamine, sest telefonist leiab teie kontakt- ja isikuandmed, isiklikud pildid ja võib-olla näiteks ka info pangakonto kohta. Varaste ja teiste pahasoovijate jaoks on nutitelefon tõeline lotovõit.

„Õnneks saab ennast selliste olukordade eest kaitsta ja ka ise seadme leidmiseks nii mõndagi ette võtta. Nutitelefonid on üha nutikamad ja ilmunud on väga hästi toimivad äpid nende otsimiseks,“ ütleb Tele2 klienditeeninduse direktor Sirli Seliov.

Ta toob välja viis rakendust, mis aitavad kaotatud telefoni taas üles leida või turvavad seadet isegi siis, kui see on varaste kätte sattunud.

Android Device Manager

on arvatavasti parim valik telefoniotsingu rakenduste hulgast Androidi telefonidele. See on täiesti tasuta, enamikus uutes telefonides juba olemas ja seda on lihtne aktiveerida.

Avage lihtsalt telefoni seaded, leidke Google, klõpsake esmalt valikul „Security“ („Turvalisus“), siis „Services“ („Teenused“) ning veenduge, et suvand „Remotely Locate This Device“ („Leia see seade kaugelt“) oleks lubatud.

Ja ongi kõik! Edaspidi saate Google’i veebirakenduste abil oma telefoni üles leida, selle lukustada, helisema panna ja muudki ette võtta. Arvestage, et rakendus töötab ainult siis, kui GPS on sees.

Android Device Manager peaks olema tegelikult kõigis Androidi telefonides sisse lülitatud ja seega sobib see kadunud telefoni leidmiseks kõige paremini.

Seotud lood:

Find My iPhone

võimaldab määrata Apple'i nutiseadmete asukohta. Selleks tuleb sisse lülitada Find My iPhone’i funktsioon. Avage telefonist Settings -> iCloud -> Find My iPhone ning seadme asukoha määramine on võimalik igal ajahetkel, logides sisse oma iCloudi kontole.

Rakendusega saab ka Apple’i seadme kaugelt lukustada, kustutada oma isikliku informatsiooni ja käivitada alarmi.

Family Locator

võimaldab luua perekonnast ja sõpradest grupi ning seejärel saate nutitelefoniga nende asukohal silma peal hoida. Kui keegi grupist peaks itelefoni kaotama, siis saab rakenduse abil selle üles leida.

Äpp võimaldab reguleerida, kes saab määrata teie või teie telefoni asukohta. Kuna see on pigem inimeste, mitte seadmete leidmise vahend, siis puuduvad äpist näiteks telefoni lukustamise ja andmetest tühjendamise funktsioonid.

Siiski on see hea ja lihtne abimees lapsevanematele. Rakendus on tasuta ning erinevaid versioone on saadaval nii Androidi kui ka Apple'i telefonidele. Äpi keskmine hinne on 4,4 viiest ja seda on alla laetud rohkem kui 500 000 korral.

Cerberus

pole pelgalt telefoni positsioneerimiseks. See aitab telefoni leida, andmeid kaitsta ja isegi vargad identifitseerida. Rakenduses on mitmekesine funktsioonide komplekt, mis hõlmab telefoni lukustamist ja lähtestamist, alarmide käimapanemist, ekraanil varastele teadete kuvamist. Äpil on olemas isegi juurdepääs esikaamerale, nii et saate varast pildistada.

Cerberuse saab telefonis ka ära peita, et varas selle olemasolu ei kahtlustaks. Rakendus võimaldab telefoni kaugelt siseneda ja mikrofoniga heli salvestada. Rakendus on tasuta allalaaditav ja Androidi telefonidele. Raha eest saab osta lisafunktsioone.

Prey Anti-Theft

aitab kadumaläinud telefoni üles leida ja sel on olemas taolise äpi põhifunktsioonid nagu telefoni leidmine, seadme lukustamine ja alarmi käivitamine. Samuti on võimalik teha pilte, et näha, kus seade asub ja koguda võrguteavet, et teada saada, kus seade on paiknenud. Äpp on tasuta ning saadaval nii Androidi kui ka Apple'i telefonidele.

„Kui teie telefon on kadunud või varastatud, siis teavitage sellest lisaks politseile kindlasti ka oma mobiilioperaatorit, kes saab vajadusel SIM-kaardi sulgeda, et teid ei üllataks hiigelarved.

Pidage meeles, et telefon jääb sisselogituks teie kasutatud Google’i, Facebooki ja teistesse kontodesse. Seega, tuleks pärast telefoni kadumist ka muuta nende kontode paroolid, kuhu olite sisse loginud,“ ütleb Seliov.

Statistika näitab, et kevadel ja suvel on taskuvargad aktiivsemad ning seetõttu tuleks sel perioodil oma telefoniga eriti hoolas olla.