Vene kuti loodud popp virtuaalraha vangistas kuni 240 miljoni euro väärtuses pärisraha

 (33)
Vene kuti loodud popp virtuaalraha vangistas kuni 240 miljoni euro väärtuses pärisraha
ekraanitõmmis

Miski pole täiuslik. Virtuaalrahal on "tavalise" raha ees mitmeid plusse, aga ka üks suur miinus. Vigane tarkvara võib sinu virtuaalraha vangistada ja halval juhul seda ei saagi tagasi.

Hiljuti juhtus nii, et programmeerija devops199 kustutas kogemata jupi vajalikku koodi, mille tagajärjel virtuaalrahakoti Parity osad omanikud ei saanud enam oma ethereum-virtuaalraha kasutada.

Vigane tarkvara suutis vangistada kokku suure koguse ethereumi, mis kuulus neile, kes tegid Paritys ülekandeid mitme allkirja alusel (ingl multi-signature wallet) ning kelle ühisrahakott oli loodud tänavu pärast 20. juulit. See puudutab kuuldavasti enam kui miljonit kasutajat.

Parity ei täpsusta vangistatud ethereumi väärtust n-ö pärisrahas, aga see jääb erinevatel hinnangutel vahemikku 150 kuni 280 miljonit USA dollarit (umbes 130-240 miljonit eurot).

Veel pole ka kindel, kas kõik saavad ka oma raha tagasi. Igal juhul võtab selle asja kordaajamine aega. Veebis ringleb ka hüpoteese, et viga polnud juhuslik, vaid tahtlik.

Ethereum on Bitcoini järel üks tuntumaid virtuaalrahasid. Selle puhul on huvitav ka tõik, et selle lõi 23-aastane Venemaa kutt – noor arvutiguru Vitalik Buterin.