Vali, kas oled uues online-mängus Super-Putin või Spiooni-Anna

 (9)
Vali, kas oled uues online-mängus Super-Putin või Spiooni-Anna
foto: VKontakte

Sotsiaalvõrgustikus VKontakte, mis on venekeelsete arvutikasutajate seas populaarsem kui Facebook, käivitati internetimäng „Voinuška“ (Sõjake), kus tegelaskujudena kasutatakse valitsusjuhi Vladimir Putinit ja eelmisel aastal USAs kinninabitud vene luurajat Anna Chapmani.

„Voinuška“ mängimiseks tuleb teha endale kasutajanimi ja siseneda mängu ametlikule koduleheküljele. Piisab ka sellest kui oled mail.ru kasutaja. Eraldi mänguks seda arendada ei kavatseta, kuid on plaan teha versioon nutifonidele. Selles strateegiamängus tuleb suurendada oma armeed ja võitlusvalmidust ning täita erinevaid missioone.

Nagu ütles rakenduse loonud firma Progrestar müügidirektor Varvara Zolotova Agence France-Presse’ile on eelmine Vene president Putin mängus ülemjuhataja rollis. „Ta on liider, nii nagu päris eluski on ta liidrina noorsoo jaoks eeskujuks,“ lisas naine.

foto: VKontakte ---

Agentuur märgib, et Putin näeb mängus märksa noorem välja ja tema pealagi on taas juustega kaetud. Tegelaskuju on riietatud khakivärvi sõjaväevormi ja relvastatud nagaaniga. Putin figureerib ka „Voinuška“ päise ühes servas, kus tema vastas seisab märksa rinnakamaks joonistatud suure dekolteega Anna Chapmani moodi neidis.

Seotud lood:

Zolotova sõnul oli algselt see punapäine neiu „nimetu“, kuid rakendust näinud inimesed järeldasid sarnase välimuse ja Putini vastas seismise tõttu, et tegu on Chapmaniga.

Putini pressisekretär Dmitri Peskov ültes L!fenewsile, et mängu loojad on juba peaministri administratsioonilt küsinud luba Putini kujutise kasutamiseks. Peskov lubas, et Valge maja tegeleb küsimusega ja annab oma hinnangu.

Ühendriikides vahistati 27. juunil 2010 kümme venemaalast, kellele esitati süüdistus „sügavalt konspireeritud ülesannete" täitmises USA territooriumil. Enim tekitas meedias kõneainet nägus Spiooni-Anna. Kokku esitati süüdistus 11 inimesele, kellest viimane Christopher Metsos vahistati Küprose saarel. Peale kautsjoni tasumist mees põgenes. Chapman deporteeriti 9. Juulil koos 9 teise spioneerimises kahtlustatava venemaalasega kodumaale.

Spiooni-Anna isik seoti Putiniga pärast seda kui peaminister kohtus juulikuus kinnikukkunud luurajatega ning laulis muu hulgas nendega laulu „S tševo natšinajetsa rodina“ (Millest algab kodumaa). Selle järel liitus Chapman Kremli-meelse noorteliikumisega Noor Kaardivägi ja sai oma telesaate.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Oma arvuti- või konsoolmängu müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!