Uus isikutuvastamise vahend Smart-ID jõuab kasutusse

 (19)
Uus isikutuvastamise vahend Smart-ID jõuab kasutusse
ekraanitõmmis.

Sel nädalal võtavad esimesed e-teenused kasutusele SK ID Solutionsi uue isikutuvastuslahenduse Smart-ID, mis töötab enamlevinud nutiseadmetel, ei sõltu SIM-kaardist ning on kasutatav kõikjal maailmas.

Esimeste hulgas võtavad Smart-ID kasutusele Starman (oma iseteenindudes), Tallinna Kaubamaja Grupp (Selveri ja Kaubamaja e-poodides, Partnerkaardi iseteeninduses) ja eKool.

Veebruari teises pooles saab Smart-ID toe ka uuenduskuuri läbinud DigiDoc (digiallkirjastamise portaal).

Uue autentimisvahendi võtavad lähiajal kasutusele ka Swedbank, SEB Pank ja Telia Eesti, mis on SK ID Solutionsi omanikud ja toetasid uue teenuse väljatöötamist.

Smart-ID toimib lihtsal põhimõttel: kasutamiseks on Androidi ja Apple'i nutiseadmete äpid. Kasutaja laadib äpi seadmesse ja tuvastab oma isiku Mobiil-ID või ID-kaardi abil. Siis ta loob äpis edaspidiseks kasutamiseks vajalikud PIN1 ja PIN2 koodid. Kasutamine on tasuta.

Rohkem infot: www.smart-id.com.

SK ID Solutions arendab rahvusvahelisi e-identiteedi lahendusi, mille abil e-teenustesse sisse logida ja digiallkirju anda.

SK ID Solutions teenindab enam kui 600 organisatsiooni ja selle teenustel on Eestis enam kui 600 000 lõppkasutajat. Firma on Eesti riigi partner sertifikaatide väljastamisel isikut tõendavatele dokumentidele.