Üllatus: Spotify pole sugugi kõige populaarsem muusikateenus

 (13)
Üllatus: Spotify pole sugugi kõige populaarsem muusikateenus
ekraanitõmmis (spotify.com)

Spotify on üks tuntumaid muusikateenuseid ehk veebi teel muusikat edastavaid keskkondi. On ka tavaline arvata, et see on suurim omataoline.

Tegelikult pole Spotify suurim muusikateenus ei pakutavate helipalade arvu poolest (selles konkreetses pingereas asuksid nad alles 11. kohal) ega ka igakuiste üksikute kasutajate arvult.

Turu-uuringute firma Verto esitas tänavuse märtsi kohta järgneva edetabeli, millest selgub, et Spotify on igakuisete üksikkasutajate arvult kolmas.

Spotify tulemust 30,4 miljonit ületavad kaks teenust – Apple Music (40,7 mln) ja Pandora Radio (32,6 mln). Spotifyle on aga kannale astumas iHeart Radio (28,5 mln) ja SoundCloud (25,7 mln).

ekraanitõmmis

Spotifyl on muusikateenuste seas siiski kõige rohkem maksvaid ehk tasulise konto tellinud kasutajaid, nimelt tänavuse märtsi seisuga 50 miljonit. Kui palju on neil kasutajaid üldse kokku, teenuse käigushoidjad ei paljasta – aga möödunud jõudis see arv 100 miljonini.

Seotud lood:

Apple Musici senise edu üks põhjus on kindlasti, et Apple laseb selle äpi paigaldada igasse uude iPhone'i ja iPadi, mis teeb selle kasutuselevõtu paljude jaoks mugavamaks kui eraldi muusikateenuste otsimise.

Apple Musicil on siiski ka laiem muusikavalik, nimelt 40 miljonit pala Spotify 30 mln vastu.