"Jah, vastab tõele, esmased abisaajad on kooliõpilased" ütles Fortele Telia pressiesindaja Raigo Neudorf.

Internetiteenuse pakkumiseks aidatakse abi vajavaid kodusid ruuteriga ja internetiühendusega.

Kokku antakse abi vajavatele koolilastele tasuta 450 taskuruuterit ja internetipaketti, tagamaks korralikud ja võrdsed e-õppe võimalused ka neile õppuritele, kel kodus püsiv internetiühendus puudub.

Algatuse „Igale koolilapsele arvuti!“ ellukutsuja ja eestvedaja Sven Jablonski sõnul on e-õppes osalemiseks vaja kindlasti arvutit või vähemalt tahvelarvutit.

„Kõikidel meie õpilastel täna kahjuks ei ole selliseid võimalusi, nii mõnelgi lapsel tuleb arvutit jagada kodus kaugtööd tegeva vanemaga, samuti on kinni suurem osa internetiühendusega raamatukogudest. See kõik aga takistab pikemaajaliselt koolis edasijõudmist,“ lisas Jablonski. „Hetkel oleme abivajajaid tuvastanud läbi SA Innove kiire tegevuse ning SA Innove abiga saadame esimesed seadmed abivajajatele välja juba homme. Kuna see abi on selgelt suunatud vaid neile, kes seda väga vajavad, siis abivajajate tuvastamiseks on klassijuhatajate ning kohaliku omavalitsuse roll väga suur. Ootame aktiivset koostööd.“

Telia erakliendiüksuse juhi Kristjan Viilmanni sõnul on äärmiselt oluline, et kõigil õpilastel oleks praegu kodudes tagatud võrdsed võimalused edukaks e-õppeks: “Statistika ütleb, et täna puudub 3-7% Eesti õpilastel kodus püsiv internetiühendus, mis toetaks praeguses eriolukorras distantsilt õppimist. Telia tuleb hea meelega omalt poolt appi, et õpilastele oleks tagatud kindel ligipääs nii koolimaterjalidele kui õpetajatega kontakti hoidmisele.”

„Elame e-riigis, mistõttu ei tohi koolis edasijõudmisele takistuseks saada korraliku internetiühenduse puudumine. Kuna oleme sideoperaator, tahame omalt poolt anda õpilastele teadmistekogumisele hoogu juurde taskuruuterite ning piiramatu internetiga“, lisas Tele2 Eesti tegevjuht Chris Robbins.

Lisaks sideettevõtete initsiatiivile oodatakse algatusega liituma kõiki eraisikuid ning ettevõtteid, kellel on üle töötavaid arvuteid või tahvelarvuteid, mida õpilastele kasutada anda. Algatus „Igale koolilapsele arvuti!“ sai alguse pühapäeval, mil inimestel tekkisid esimesed probleemid.

17.03 liitus algatus nädalavahetusel toimunud hackathoni eestvedaja Maria Rahamägi meeskonnaga, kus otsiti lahendusi praeguses eriolukorras ilmnenud suurematele probleemidele. Algatuse taga on Kätlin Rohilaid-Aljaste, Maria Rahamägi, Sven Jablonski ja Nele Labi, rohkem saab algatuse ja selles kaasa löömise võimaluste kohta lugeda siit.

Koroonapandeemia tõttu on alates esmaspäevast suunatud Eestis koduõppele 150 000 üldhariduskoolide õpilast. Õppetöö käib arvutite ja mobiilide abil.