Riigi infosüsteemi amet keelas töötajatel TikToki kasutamise

 (33)
Riigi infosüsteemi amet keelas töötajatel TikToki kasutamise<o:p></o:p>
Kuvatõmmis

Riigi infosüsteemi amet (RIA) on keelas juuni lõpus turvariskidele tuginedes oma töötajatel töötelefonides ülipopulaarse äpi TikTok kasutamise, politsei- ja piirivalveametil on aga rakenduses lausa konto.

"Esiteks see äpp ise kogub hästi palju infot nii telefoni kui telefoni sees olevate andmete kohta - näiteks kõikvõimalikud tarkvarad, mis sul telefonis on. Teatud juhtudel (määrab äpp) iga 30 sekundi tagant GPS-i asukoha, kus kasutaja reaalselt asub," rääkis ERRile RIA küberintsidentide käsitlemise osakonna (CERT-EE) juht Tõnu Tammer.

Kahtlaseks muudab äpi ka asjaolu, et andmekorjet varjab TikTok ise "üsna hästi". "Seal on rakendatud täiendavat krüptograafiat ja on tehtud tegevusi, et seda varjata. Pluss see, et äpp muudab oma käitumist, kui ta saab aru, et teda üritatakse torkida ja uurida," märkis Tammer.

Kuigi RIA keelas TikToki kasutamise ametile kuuluvates telefonides, siis ise äppi uurima pole asutud.

Täiesti vastupidisel arvamusel sellest rakendusest tundub olevat politsei- ja piirivalveamet, mille töötajad on selles loonud konto krissu21 ning proovivad selle abil oma sõnumeid noorte sihtrühmani viia:

@krissu21

oma vaba aega võid ka sisustada sellise väljakutsega ##püsikodus

♬ krissu21 - krissu21