Prints Harry ja Meghan Markle`i pulmakülalisi tutvustab vaatajatele tehisintellekt

 (1)
Prints Harry ja Meghan Markle`i pulmakülalisi tutvustab vaatajatele tehisintellekt
St. George`i ehk Püha Jüri kabel Windsoris, kus prints Harry ja Meghan Markle järgmisel laupäeval paari pannakse.AFP

Ülekandepildis näeb see välja nii, et kui külalised Windsori lossis asuvasse St. George`i ehk Püha Jüri kabelisse sisenevad, teeb tehisintellekt kindlaks, kellega on tegu ja iga külalise näo juurde ilmub infokastike nimede ja muu teabega. Seda lahendust saavad kasutada need vaatajad, kes jälgivad tseremooniat voogedastuse teel netist.

Näotuvastuslahendus põhineb Amazoni Rekognitionil. See on pilvepõhine masinõppetööriist, mis suudab nägusid tuvastada, jälgida ja analüüsida.

Futurism ütleb, et selline tehisintellektipõhine lahendus on odavam, kui kasutada inimkommentaatorit, kes end iga külalist puudutava infoga kurssi viib ja siis saabujaid vaatajale tutvustab. Iseasi, miks küll peaks kuninglike pulmade pealt kokku hoidma.

Futurism lisab, et mõned andmekaitseküsimused jäävad sellise tegevuse puhul õhku. Ehkki kuulsad külalised on ilmselgelt teadlikud või vähemalt eeldavad, et neid meedia poolt filmitakse ja pildistatakse, ei pruugi paljud kursis olla sellega, et neid tehisintellekt jälgib. Vähe sellest, jälgimisandmeid jagatakse ju ka inimestega, kellel Sky Newsi rakendus telefonis on.

The Verge ütleb, et paljud säärased küsimused on vastuseta ja võibolla pole Sky ja asjaga seotud tehnoloogiafirmad neile üldse mõelnudki.

Pulmad toimuvad järgmisel laupäeval, 19. mail.