PINGERIDA | Tee ise entsüklopeedia: Wikipedia teemalehed, mida inimestele enim muuta meeldib


PINGERIDA | Tee ise entsüklopeedia: Wikipedia teemalehed, mida inimestele enim muuta meeldib
Wikipedia logo (foto: Wikipedia)

Ah, Wikipedia... Interneti lai levik on tänapäevase elu kvaliteeti paljudel viisidel parandanud, mida ei jaksaks üles lugedagi. Üks auväärne koht säärases nimekirjas kuuluks aga Wikipediale.

Wikipedia – veebipõhine entsüklopeedia, mida igaüks muuta ja täiendada saab! See kõlab nagu teenus, mille eduka toimimine sisaldab liiga palju "agasid" – ent ometi sai sellest asja!

Wikipedia erikeelsetes keskkondades on saadaval väga erinevat (ja erinev hulk) informatsiooni, aga vähemalt ingliskeelne variant on paljude jaoks regulaarne info ammutamise allikas, kust mingit pisikest fakti kontrollida või ka mahukamate teemadega end (pealiskaudselt) kurssi viia.

Sellega seoses tekkis mõte uurida, et millised teemalehed on ingliskeelses Wikipedias kõige rohkem täiendusi ja muudatusi saanud.

Sellele vastab – ära arvasid – eraldi Wikipedia-leht! Siin on 25 enim muudetud või täiendatud teemalehte:

ekraanitõmmis Wikipediast
Seotud lood:

Ingliskeelne Wikipedia on USA-keskne, mistõttu näiteks pingerea tipp paneb eestimaalase tõenäoliselt õlgu kehitama, kuigi ameeriklasele on vägagi tähenduserikas.

Siiski, viiendalt kohalt leiame Jeesuse ja kümnendalt kohalt Adolf Hitleri, kes ka Forte.ee lugejad enamasti suudavad elevile ajada. Eriti Hitler.