Paavst sai Eesti e-residendiks, aga sõrmejälgi andma ei pidanudki

 (5)
Paavst sai Eesti e-residendiks, aga sõrmejälgi andma ei pidanudki
Paavst Franciscusest sai Eesti e-residentFoto: Priit Simson

Kersti Kaljulaid tegi Eestit külastanud paavst Franciscusest e-residendi ja kinkis talle vastava tunnistuse, kirjutab Õhtuleht.

Juba mitu aastat tagasi oli aga laialt teada, et paavstiks valitud argentiinlasest kirikumees Jorge Mario Bergoglio pole aastakümneid vaadanud televiisorit ega kuulanud raadiot ja ta ei tarvita ka internetti.

„Paljud e-residendid on lihtsalt Eesti sõbrad ja toetajad, kelle jaoks e-residendiks olemine on üks viis näidata oma huvi meie riigi ja rahva vastu.

Riiklikus suhtlemises on e-residentsuse kinkimine ka lihtsalt meiepoolse usalduse ja hea tahte avaldus ning me ei eelda, et kaardi saaja hakkab avama pangakontot või rajama ettevõtet.“ [selgitab EASi e-residentsuse projektijuht Kaspar Korjus]

Paavstilt jäid sõrmejäljed võtmata [mis on tavaliselt e-residendiks saamise üks eeldus], sest kui Eesti riik otsustab mõnele tähtsale inimesele e-residentsuse kinkida, siis seaduse järgi ei pea kõiki tavapäraseid toiminguid läbi tegema, selgitab politsei pressiesindaja Ilmar Kahro.

Loe refereeritud artikli täisteksti Õhtulehest