Opera: brauser, mis annab sulle arvuti tagasi

 (42)
Opera: brauser, mis annab sulle arvuti tagasi
ekraanitõmmis (Opera Windowsile)

Oled täheldanud, et peaksid ostma uue arvuti. Su vana läppar on nagu kronu, kes vaevu lohiseb läbi veebiavaruste ja ei jõua kohale, ähib ja puhib, ajades kuuma õhku välja.

Selle kronu sees tiksub kahe- või enamatuumaline Core2 või i5, i7 protsessor ning mälu pealt pole ka kokku hoitud. Kostitad oma kronu kaera asemel SSD-kettaga, mis seab ta valmis külmadeks talveõhtuteks soojendava radika asemikuna ja kõik on justkui hästi, kirjutab Digitugi.ee.

Ta peaks sind veel aastaid teenima, olles su uks digimaailma. Siis avad Postimees Online' ja tunned, kuidas sarnaselt su enda kasvavale ärritusele laptopi kiiruse osas käivituvad läppari ventikad ja kuum õhk tuhiseb ventilatsiooniavadest põletades su reisi.

Laeb, laeb, tahad teada, mis maailmas toimub, kuid reklaamid on tähtsamad ja enne kui need pole laetud, sa uudiseid ei näe. Igavusest loed kokku reklaamid, mida sulle kuvatakse – kuuskümmend kaheksa. Jah selleks, et vaadata reklaami, pead sa maksma.

Ootad juba mõne arvutipoe reklaami, et saaksid leida soodsate pakkumiste seast endale uue ja mitte millegagi hätta jääva MacBook Pro, mis aitab sul rohkem kui pooleteist tuhande euro eest kiiresti ja probleemivabalt kursis maailmas toimuvate uudistega olla.

Sulged Postimehe ja avad Delfi – pisut kiirem, kõigest 24 bänkut segab su kasutajakogemust.

Seotud lood:

Sul on vaja kiiremat arvutit, arvutit, millest sa ei suuda kiiremini mõelda, seni kuni laevad need kümned bännerid, mille kirjutamisel alati tööjõupuuduses online-toimetuste veebiarendajad mõtlevad viimase asjana su arvuti protsessori peale.

Eestlane, kelle keskmine palk on pea tuhat eurot ja kes tunneb, et elab maailma juhtivas IT-riigis, toetab seda müüti meeleldi verivärske järelmaksu läppariga, et mitte oodata 68 bänneri laadimist.

Selle asemel, et iga kahe aasta tagant oma vana läppar prügikasti saata ja pankade abiga uus tippklassi mudel hankida, et selle eest 36-kuud raha säästmise nutikuses tühised 100 eurot oma palgast ära anda (pole hullu seitse sotti on ju alles ja selle eest saab teha uue läpakaga igakuiseid pangatehinguid) ja siiski viimasel liisinguaastal tunda, et veel 12 kuud on tarvis lõpnud hobust kuidagi edasi liikuma sundida ja oodata igapäevaselt kuidas lehed üha kauem laevad.

Mida teha: lugeda raamatuid, vähendada arvuti kasutust või vahetada välja brauser?

Jah seda võiks proovida, Opera on teinud tõsise edasihüppe, selleks et su vana ront saaks end tõelise Ferrarina tunda, mitte ainult ventilaatoriheli järgi, vaid ka lehe laadimiskiiruse põhjal.

Mine lehele Opera.com ja lae alla uus kiire norrakate veebilehitseja, mis on vabavara ja tõeliselt kiire. Lisaks Turborežiimile lehtede laadimisel oskab ta ka bännereid vältida, näidates aadressiribal mitu kasutut ajaraiska ta sulle kuvamata jättis.

Vana arvutiga saad Postimeest kerida sama kiirelt kui uue MacBook Pro peal, ilma et miski pidurdaks. Proovi järgi ja selle tonn viie saja eest käi näiteks Hiinas ja või kusagil mujal ja vaata maailma, selle asemel, et Eesti riigi majandust pangandussektoris ja jaemüügis elavdada.

Opera teeb erksaks ka su mobla ja tahvelarvuti. Proovi ja anna teada, kas tundsid vahet!