Või siis pildistamise ja töötlemise rakendused, mis saab kalli hinna eest osta kuid töötavad ainult tahvelarvutis või hoopis telefonis korrektselt, jäädes poolikuks lahendiks.

Siin on üks võimalikest lahenditest sellisele probleemile – Camera ZOOM FX – üks populaarsemaid fotograafiarakendusi Androidiplatvormil, kirjutab Photopointi ajaveeb.

Pildistamisvõimalused

Nagu ühel korralikul fotoäpil ikka, on sellel sisuliselt kaks poolt – pildistamine ning järeltöötlus.

Alustame rakenduse vaatlemisega esimesest ning olulisemast osast: kuidas pilti sellega teha saab.

Rakendusel on mitmed pildistamisrežiimid: üks kaader, sarivõte (kuni 10 kaadrit/sek, piiranguks seade, mil kasutatakse), aegvõte (määra ise viivisaeg), häälaktiveeritav kaamera (karju või plaksuta – küll kaamera pilti teeb), time lapse või pildista kohe kollaaži.

Foto: ekraanitõmmis

Camera ZOOM FX lubab võrdlemisi palju kaamera parameetreid muuta – autofookuse režiim, valguse mõõtmine, valge tasakaal, sensori tundlikkus ja palju muud. Sinu nutitelefon hakkab välja paistma, nagu täisväärtuslik fotoaparaat, eks?

Huvitava laiendina leidsin võimaluse muuta riistvaraliste nuppude funktsiooni rakendusi. Näiteks helitugevuse nuppude alla seadistada kaamera suumi funktsioon ning päästik panna ühe füüsilise nupu alla ekraani alumisel äärel.

Vajadusel saab ekraanile kuvada pildistamise ajaks ka hulgim lisasid: alates kadreerimisjoontest ning loodist, lõpetades sellega, et kuvatakse ära, kui stabiilselt kaamera sul hetkel peos on.

Foto tehtud, mis edasi?

Järeltöötlust laseb rakendus teha täisresolutsiooniga failidega – unusta ära need pisikesed pildid, millega isegi näoraamatus pole midagi tarka teha.

Erinevaid värvifiltreid on rakendusega kaasas tõesti palju. Alates sellistest klassikalistest "lomo" filtritest, lõpetades… ikka väga kaugel. Lisame sinna juurde kõik need erinevad raamid, vinjetivariandid, kadreerimisvõimalused, optilised efektid ja nii edasi.

Kokku saab tegelikult pea "kõik ühes" rakenduse, mis reaalselt ka sellega hakkama saab.

Foto: ekraanitõmmis

Kui sul mingil põhjusel peaks sellest väheseks jääma, võid võtta teadmiseks selle, et Camera ZOOM FX toetab erinevaid laiendusi, mida saab Google Play rakendusepoest alla laadida.

Soovid rohkem efektifiltreid või raame, millega Instagrami või näoraamatu pilte efektsemaks teha? Tahad vanaema kassi veel armsamaks teha enne paberile panekut? Aga leia sobiv laiend ning anna tuld.

Aga miks tasuline kaamerarakendus, kui Androidiga on üks niikuinii kaasas?

Keera korra ülespoole ning vaata uuesti lõiku Pildistamisvõimalused.

Ühest küljest pean ma lõpuks endale (ning ka teistele) tunnistama, et nutitelefonide fotosilmad hakkavad kompaktkaameratele järele jõudma. Mõnes aspektis lähevad juba soodsamatest mööda. Miks ka mitte siis telefoniga pildid ära teha nii, et saad täismõõtu kaamera funktsioone kasutada.

Lihtsalt objektiiviorigami asemel kasuta suumi nimega "üks jalg teise ette". Teisalt, kui sul on taskus operatsioonisüsteemiga Android kompaktkaamera nagu näiteks Nikon CoolPix s800C või mõni hübriidkaamera, siis ei tohiks üldse enam küsimusi olla.

Kokkuvõte

Camera ZOOM FX on üks selliseid rakendusi, mis on minu jaoks teinud Androidiseadmega pildistamise talutavaks.

Kui jätta kõrvale nende fotosilmade kohati väike detailsus (võrreldes paarituhandeste peegelkaameratega), siis selle rakendusega saab pildistada mugavalt ning paindlikult niimoodi nagu sina soovid.

Foto: ekraanitõmmis

Alati ei pea olema ise telefoni ees, sõpradega grupipildid saab tehtud, luua lummavaid time-lapse videoid ja palju muud.

Võimalused iseenesest on piiramatud, kui ainult enda fantaasia järele jõuaks.