Noorte seas on taas levimas ülirumal ja ohtlik sotsiaalmeedia väljakutse

 (25)

Alates sotsiaalmeedia laialdasemast levikust on veebis toimunud mõistlikumaid ja lollimaid väljakutseid - amüotroofsele lateraalskleroosile tähelepanu juhtinud jää-ämbri väljakutse, tikksirgelt püsimise väljakutse planking ja öökulli moodi kükkis istumine owling on vaid mõned levinuimad väljakutsed. Nüüd on aga asjad Ameerika Ühendriikides läinud rumalaks ja ohtlikuks - noored valavad teineteisele peale keevat vett.

Ameerika telekanal ABC tõi avalikkuse ette klipi 15-aastasest noorest, kellele ta sõber valas peale tulikuuma vett. Loomulikult sattus nooruk selle tagajärjel ulatuslike põletushaavadega haiglasse.

Teine ABC poolt välja toodud juhtum juhtus juba pea aasta tagasi, kuid on siiski seotud sama väljakutsega - nimelt jõi 8-aastane tüdruk keevat vett ning suri mõni kuu hiljem saadud sisemiste vigastuste tagajärjel.

Kuigi väljakutse saigi alguse umbes aasta aega tagasi ning sinna jäi ka selle tipphetk, näitab 15- aastase noore juhtum, et isegi rumalad ja korduvalt halbade tagajärgedega lõppenud väljakutsed "elavad" internetis võrdlemisi pikka aega ning tähelepanu nimel ollakse kõigeks valmis.