Nõmme kattub kiire internetivõrguga, ühendusi saab pakkuda kuni 1 Gbit/s!

 (11)
Nõmme kattub kiire internetivõrguga, ühendusi saab pakkuda kuni 1 Gbit/s!
ekraanitõmmis

Telia alustas Tallinnas Nõmmel mahukat interneti püsivõrgu uuendamise projekti, mille käigus saab linnaosa kiired ja tänapäevased internetiühendused.

„Plaanime Nõmmel kaasaegse võrgu välja ehitada enam kui 7500 koduni. 1000 kodu jaoks on valguskaabliühendused juba valmis jaoks, 4000 majapidamise lahendused on ehitamisel ja 2500 kodu jaoks tehniline lahendus disainimisel," ütleb Telia Eesti võrgu- ja infrastruktuuri arendamise allüksuse juht Toivo Praakel.

Suurem osa Nõmme linnaosast on plaanis katta valguskaablivõrguga, mis võimaldab pakkuda ülikiireid internetiühendusi kiirusel kuni 1 Gbit/s.

Teatud piirkondades jätkab Telia teenuste pakkumist olemasoleva vaskkaablivõrgu kaudu, kus tänu uutele tehnoloogilistele arendustele suudetakse pakkuda internetiühendusi kiirustel kuni 200 Mbit/s.

„Plaan on kasvatada kõigi meie Nõmme linnaosa klientide jaoks internetiühenduste võimalikke kiirusi tänasega võrreldes kümme korda. Eesmärk on Nõmmel toimuv arendusprojekt edukalt lõpule viia järgmise aasta lõpuks,“ lisas Praakel.

Selleks, et internetivõrgu arendustööd sujuksid Nõmmel võimalikult kiirelt ja mugavalt, palub Telia ka kohalike elanike abi.

„Olge palun valmis suhtlema ja infot jagama võrgu projekteerimist teostavate Telia partneritega oma kinnistul kulgevate sidetrasside ja kaablite kohta,“ sõnas Praakel.

Seotud lood:

Enamikel juhtudel võrgu moderniseerimine Nõmme elanikele täiendavaid kulutusi ei tähenda. Täpsema info teostatavate tööde kohta saab iga elanik Telia partnerfirma käest, kes personaalselt tema poole pöördub.

Nõmmel toimuva interneti püsivõrgu arendusega saavad kohalikud elanikud end kursis hoida spetsiaalsel veebilehel.

Veebilehel asuvasse aadressilahtrisse saab nõmmekas sisestada oma koduaadressi ja vaadata, milliseid internetikiirusi saab ta kasutada täna ja millal jõuab temani Tulevikuvõrk. Samale lehele saab jätta oma kontaktandmed ja soovi kiire internetivõrguga ühinemiseks, et teenuse pakkuja või arendustööde teostaja saaks vajadusel kiirelt ja mugavalt ühendust võtta.

Juhul kui veebilehel pole näha, millal Tulevikuvõrk konkreetse aadressini jõuab, pole arendustegevus veel sellesse piirkonda jõudnud. Sellest hoolimata tasub enda soovist kiirema võrgu järele siiski teada anda ja oma kontaktandmed kirja panna, kuna arendustööde info veebilehel täieneb pidevalt.

Nõmme linnaosa katmine moodsa võrguga on osa Telia mahukast interneti püsivõrgu uuendamise programmist, mis viiakse läbi vahemikus 2017-2020 ning millesse ettevõte investeerib kokku ca 50 miljonit eurot.