MASSIIVNE TÕUS | Facebookil oli aprillis üle 3 miljardi kasutaja

 (7)
Facebook Zuckerberg Censorship
Facebook Zuckerberg CensorshipFoto: Trent Nelson, AP

Maailma võimsaim sotsiaalmeediavõrgustik Facebook oli esimeses kvartalis tunnistajaks oma eri platvormide läbi aegade suurimale kasutajaskonnale, eriti rohkelt tõusis kasutajate hulk piirkondades, kus koroonaviiruse pandeemia oli kõige ulatuslikum.

Ettevõte teatas täna, et esimest korda kasutas platvorme Facebook, WhatsApp, Instagram ja Messenger kokku enam kui 3 miljardit inimest kuus. See teeb kokku ligi 2/3 kõigist maailma internetikasutajatest, keda on 4,5 miljardit.

Facebooki tegevjuhi Mark Zuckerbergi avaldatud postituses teatati, et 2020. aasta esimeses kvartalis kasutas ainuüksi Facebooki enam kui 2,6 miljardit inimest kuus ning 2,3 miljardit oli neid, kes kasutas ühes päevas vähemalt üht Facebooki teenust.

Zuckerberg teatas ka, et Facebooki omanduses olevate platvormide kaudu on sõnumite edastamise maht kasvanud enam kui 50 protsenti ning Messengeri ja WhatsApp-i kaudu on hääl- ja videokõnede arv kahekordistunud.

Mis puutub majandustulemustesse, siis on koroonaviiruse pandeemia tõttu on need näidanud kõige väiksemat kvartaalset kasvu ning oli aprilli esimesel kolmel nädalal eelmise aasta sama ajaga enam-vähem samal tasemel.