Mängukonsool: tõeline energiavampiir teie toas

 (15)
Mängukonsool: tõeline energiavampiir teie toas
Foto: Sony

Moodne tehnika ja isegi elektripirnid võivad olla üsnagi energiasäästlikud, aga on vähemalt üks valdkond, kuhu see trend pole jõudnud.

Carnegie Melloni ülikoolis valminud uuring näitab, et mängukonsoolid on parajad energiavampiirid, eriti, kui neid parajasti ei kasuta, vahendab DVICE.

USAd puudutanud uuring täpsustab, et mängukonsoolid kulutasid 2010. a tervelt 68 protsenti energiast jõude seistes. See on 10,8 TWh energiat, mis loob aasta lõikes 1,24 miljardi dollari suuruse elektriarve. Muide, see näitaja on kasvuteel.

Uuring sedastab, et konsoolid moodustavad kodanike energiatarbimisest 2010. aastal 1 protsendi. See on kolme aasta taguse ajaga võrreldes ligi 50protsendiline tõus.

Moodsate mänguseadmete väljalülitamist raskendab lisaks meie harjumusele asjaolu, et neid kasutatakse enamaks kui lihtsalt mängimine. Neist saab ju muusikat edastada, videot striimida jm.

Melloni targad pakuvad välja ka lihtsa variandi: kasutada PlayStation 3 ja Xbox 360 automaatse väljalülitumise võimalust (peitub system settingsi all).

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Oma arvuti- või konsoolimängu müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.