Levira toodab telepilti tehisintellekti abil


Levira toodab telepilti tehisintellekti abil
Illustreerival eesmärgil hetk tänavuselt jalgpalli MM-ilt: Peruu vutimees Yoshimar Yotun 20. juunil Jekaterinburgis oma tiimi treeningul. (Foto: Sputnik)

Digiteenuste ettevõte Levira alustas koostööd Hollandi idufirmaga Uscoutfor, et toota spordiülekannete pilti tehisintellekti abil.

Filmimine toimub inimese sekkumiseta, produtsendi rollis on tehisintellekt, mis kaameraid suunab ja ülekannet toodab.

„Tulenevalt lahenduse paindlikkusest ja kuluefektiivsusest näeme teenusel suurt potentsiaali. Automaatne lahendus aitab tuua spordisõbra elutuppa ka need spordivõistlused, millest seni on ülekande tootmine on olnud liiga kulukas,“ selgitas Levira meediateenuste arendusjuht Martti Kinkar.

Näiteks spordiülekannete puhul jälgib tehisintellekt palli ja mängijate liikumist ning valib automaatselt välja põnevamad kordused, mida esitada.

Lahenduse lõi Hollandi idufirma Uscoutfor koostöös andmeteadlastega. Arvuti valib kaadrid, mida töödeldakse ja saadetakse videoedastuse platvormile ja rakendustesse.

Tehnoloogia kasutuselevõtt tekitab ka mitmeid teisi huvitavaid võimalusi. Näiteks on võimalik jälgida meeskondi treenimas, teha võistlusmängude või treeningute videoanalüüsi ja mis kõige tähtsam – tuua vaatajateni ka need spordivõistlused, kus seni seda suurte ülekandekulude tõttu teha ei saanud.