Koroonaäppi HOIA on alla laaditud üle 100 000 korra. Haigeks märgituid praeguseks 22

 (47)
Koroonaäppi HOIA on alla laaditud üle 100 000 korra. Haigeks märgituid praeguseks 22
Foto: Martin Pedaja

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA mobiilirakendust alla laaditud rohkem kui 100 000 korda ja läbi selle on end haigeks märkinud 22 inimest.

Rakendust haldava ja majutava TEHIKu e-teenuste juhi Tanel Tera sõnul on HOIA alates selle avamisest juba kolmandat nädalat järjest Eesti enim alla laaditud mobiilirakendus. "Kindlasti on siin rolli mänginud ka erinevad suured spordiüritused ja festivalid, mille turvalisemaks külastamiseks on järjest enam inimesi HOIA äpi alla laadinud," rääkis Tera ning lisas, et mida rohkem inimesi selle alla laeb, seda paremini see toimima hakkab.

"Kindlasti ei tasuks karta end läbi rakenduse haigestunuks märkimast, sest inimest ei ole võimalik selle põhjal tuvastada," selgitas Tera, et keegi ei saa haigestunud inimest läbi äpi jälgida või ligipääsu tema andmetele. "Aga nii on võimalik palju rohkematel inimestel saada teavitusi kui nad juhuslikult on haigega kokku puutunud."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!